Wpis z mikrobloga

@kamilry123: Do domu nawet wymiata ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale piasek który ugrzązł w tapicerce albo jakieś ziarenka? nasiona? albo inne części za cholere wyjść nie chcą :P Koniec końców odkurzam od święta bo i tak nie wyciągnie wszystko to się wkurzam ze się narobie a efekt nie jest perfekt xD
  • Odpowiedz
@kamilry123: daj znać czy dało radę :D
No u mnie też chociaż waż musiałem taśmą po tych latach załatać ale jest szczelny.
Swoją drogą to pancerny silnik mama raz wodę zaciągneła błysło, korki w------o chodiz teraz jak pociąg ale działa mocowo tak samo. Pewnie jakieś łożysko poszło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Kjedne:

@PolitycznyPL obgadują Cię :) celem ograniczenia mocy odkurzaczy było zmuszenie producentów do zwiększenia wydajności... Tj np taki odkurzacz Dyson V8 ma jedyne 120w mocy a zobacz na YT jak mocne to urządzenie.
Strasznie Cię lubię ale tym razem możesz to wrzucić w "najgłupsze wypowiedzi jednego z wielu " :) pozdro
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ZaBurz: z tego co słyszałem to właśnie za to też się biorą powoli. Miała być ustawa o tym że sprzęty mają być projektowane w taki sposób by opłacało/dawało się je naprawiać.

  • Odpowiedz
@Kjedne: uwielbiam to jęczenie - kiedyś to było odkurzacz 10000W i jak uruchamiałem go to światło gasło w dzielnicy. Teraz to cyklonowy 500W ssie tak że bałbym się c---a do niego zbliżyć bo urwie z jajami.
  • Odpowiedz
  • 2
@Kjedne no coś w tym jest. Kupić teraz dobry skuteczny odkurzacz nie za miliony to cud. Sprzątam swój dom i na pewno wiem jedno, te nowe odkurzacze o małej mocy powodują ze mam dwa razy więcej roboty. Ten wie kto sam żyje i sam sprząta
  • Odpowiedz
@Kjedne: @Jagoo: od ponad roku mamy Xiaomi roborock o mocy 58W. Sprząta sam i robi to generalni lepiej niż manualny odkurzacz 900W. Przy dzisiejszej technologii (szczotki turbinowe itp.) takie duże moce to absurd.
  • Odpowiedz
@Jagoo: Bo to jest prawda. Ci wszyscy tutaj wyśmiewający ten post chyba nigdy nie mieli okazji porównać takich odkurzaczy... Obecnie kupienie odkurzacza o dużej mocy ssącej porównywalnej do odkurzaczy >= 2000W i w przystępnej cenie jest praktycznie niemożliwe. Albo trzeba wydać mnóstwo kasy albo męczyć się z takim tanim którym ostatecznie odkurzanie rzeczywiście trwa 2-3 razy dłużej ¯\(ツ)_/¯

A już najlepsi są ci geniusze z porównaniem standardowego taniego odkurzacza
  • Odpowiedz
@ppp0laczek: No właśnie potrzeba, jak się ma chociaż trochę włochaty dywan (a jak jeszcze sierściucha to już w ogóle) słabym odkurzaczem się namęczysz strasznie, a takim z dużą mocą przejedziesz z dwa razy i czyste, i wiem to z doświadczenia, a nie że sobie wymyśliłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Może i sama idea tego przepisu była dobra tj.wymuszenie na producentach tworzenie energooszczędnych odkurzaczy o dużej mocy
  • Odpowiedz