Wpis z mikrobloga

Nie wiem ile osób wie, ale istnieją konkretne wytyczne UE dotyczące stosowania środków niefarmaceutycznych w celu opóźnienia i złagodzenia wpływu 2019-nCoV. Zalecenia stworzone przez: "Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób" ("European Centre for Disease Prevention and Control")

This document provides guidance on the application of non-pharmaceutical countermeasures to minimise the spread of the 2019 novel coronavirus (2019-nCoV) in the population. Some of the measures proposed refer specifically to certain phases of the epidemic (containment or mitigation phases), and can be adapted depending on the assessed severity/impact of the infection. Other measures are valid for all phases of an epidemic.

The guidance is based on the current knowledge of the 2019-nCoV and evidence available on other viral respiratory pathogens, mainly the Severe Acute Respiratory Syndrome coronavirus (SARS-CoV), the Middle East Respiratory Syndrome-related coronavirus (MERS-CoV) and seasonal or pandemic influenza viruses.


ECDC will update this guidance as and when new relevant information becomes available or as required by the epidemiological situation.

https://www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/guidelines-use-non-pharmaceutical-measures-delay-and-mitigate-impact-2019-ncov

#wirus #koronawirus #2019ncov #chiny #europa #uniaeuropejska

dotatkowo spamuję:
#bhp #medycyna #sluzbazdrowia z uwagi na to, że około 20-30% pacjentów to przedstawiciele służby zdrowia, którzy jako pierwsi bezpośrednio spotkają się z chorymi.

P.S. wpis zrobiłem po tym, jak znalazłem coś takiego: #kalkazreddita https://www.reddit.com/r/China_Flu/comments/f1qxi8/ecdc_has_some_pretty_good_information_on_2019ncov/
  • 19
@5konto: Akurat dobry jest dział o maskach który rozwiewa wszystkie wątpliwości :

Facemasks and respirators

This measure refers to the use of facemasks or respirators. For optimal use of these non-pharmaceutical countermeasures, it is important to have a sound estimate of the duration of the infectious period - which is not as yet available for 2019-nCoV infection.
Facemasks range from simple, even homemade masks, to cloth and surgical (medical) masks. They
@imateapot: jak sie interesujesz takimi tematami to dodam cos od siebie:
1. jezeli we Woclawiu pojawi sie chociaz 1 przypadek koronowirusa to ja i moja rodzina siedzimy w domu, dzieci nie pojda do przedszkola, a zakupy (i zapasy) zaczne robic o godzinie 3 w nocy w makro
2. zrobilem juz zapasy lekow (leki dla syna + leki przeciwgoroczkowe oraz przeciwkaszlowe - one zostaly zakazane w Chinach)
3. mam maseczki, butle z
@rednaxelA: zapalenie płuc to co innego, jak masz koronowirusa i Ci się pogarsza, to musisz isc do szpitala. Jezeli koronowirus powoduje problemy z oddychaniem to nalezy podawac tlen. Pierwszy etap to inhalacje, drugi to intubacja, a trzeci etap (dla najbardziej chorych) to sztuczne płuca i podawanie tlenu bezposrednio do krwii. To moze ratowac i ratruje pacjentow w Chinach. Są znane przypadki, ze ludzi byli umierajacy, ale pokonali koronowirusa z pomoca sztucznych
@5konto: Pytanie czy starczy miejsc i sprzetu - na razie plan jest taki ze dzieci beda siedziec w domu miesiac przed telewizorem a ja razem z nimi. W razie zapalenia płuc licze na łagodny przebieg.
@5konto: oprocz tego co wymienileś warto kupić jeszcze kilka butelek taniego alkoholu do odkażania i dezynfekcji powierzchni, klamek, kluczy, blatów, mankietów ubrań itp., najtaniej denaturat wychodzi i łatwo dostępny. Spirytus spożywczy 95% takie same cechy ma ale jest 20x droższy.