Wpis z mikrobloga

@Bolec1: 3-4k zależy jaki to procent Twoich pieniędzy na inwestycje.

Sam mam te 4k włożone, nie boję się że spadnie z rowerka. Połowę mam w euro a połowę w PLN. W euro większy wybór pożyczek jest. Jak coś to na priv Ci dam kod polecający tylko mi napisz jak chcesz.

Osobiście dużo więcej mam na giełdzie :)
@Bolec1: też postanowiłem się pobawić mintosem.
Najpierw przelałem testowo 100 eurosi (po 3 czy 4 dniach, czyli 4 lutego pojawiło się na koncie), jak wskoczyło, to przesłałem kolejne i 7 lutego pojawiło się 900 euro. Czyli wpłaciłem równo 1000 euro (mniej więcej tyle, ile Ty chcesz włożyć). Ponieważ jeszcze nie miałem czasu samodzielnie portfel zbudować, dałem w auto-inwest i póki co na dzień dzisiejszy mam taki biznes: ( ͡º ͜
vostok - @Bolec1: też postanowiłem się pobawić mintosem.
Najpierw przelałem testowo ...

źródło: comment_1581336824MJKyoN4P73RxVDlU52bFNu.jpg

Pobierz
lepiej w EURO - wiekszy wybor dobrych LO.

Ja mam jakies 40% swojego portfela w mintos (~150k) co do platformy to jestem jej pewny, LO beda sie niestety sypac.


@shaki24: no to warto w mintos inwestować (w euro bo jest wybór LO), czy nie warto bo LO będą się sypać?
@Bolec1: @shaki24 czy opłaca sie wg Was wpłacic USD? Ewentualnie jaki polecacie kantor internetowy do wymiany USD na EUR, czy da rade przeslac na Revolut, tam wymienić na euro i potem bezpośrednio na Mintosa?
Imo obecnie najlepiej jest nie trzymać nic w złotówkach na mintosie. Po wprowadzeniu ustawy o pożyczkach pozabankowych w połowie 2019 firmy pożyczkowe w PL mają ciężkie życie i w każdej chwili mogą zacząć padać.
@vostok: mintos jako platforma to moim zdaniem bardzo niewielkie ryzyko inwestycyjne, szczegolnie biorac pod uwage oferowany zwrot - realnie 10-12%/rok. Upadek samej platformy uwazam za bardzo malo prawdopodobny.
Co do LO to trzeba uwazac i tyle - bo ci sie sypali i beda sypac:
1. sledzic rynek, newsy i odpowiednio reagowac
2. unikac “slabych” LO, czasami warto odpuscic 1-2% i kase zainwestowac na nizszy procent ale spac spokojnie
3. zadbac o
@rajdi ja wymieniam PLN na EUR przez walutomat.pl i potem z konta walutowego w EUR robię przelew SEPA bezpośrednio do Mintos, opłata za przelew to 5 zł w moim banku bez względu na wysokość przelewu. Mintos księguje mi wpłatę w następnym dniu roboczym.
@3Xpro: > opłata za przelew to 5 zł

Poważnie? nie szkoda ci kasy?
po 1. zmień konto ;)
po 2 Revolut.
po 3 Revolut + Mintos działa bardzo poprawnie.
Jak chcesz linka do revoluta to na priv zapraszam. zawsze to parę złotych. - będziesz miał na przelewy w swoim banku. :D