Wpis z mikrobloga

Czy kupował ktoś z Was kiedykolwiek komputer na Allegro?
Niedługo będę zabierać się za to ogólnie i w sumie nie potrzebuję jakiegoś potwora, wystarczy mi, że będę mogła na nim rysować i montować proste filmy, no i fajnie, jakby bez problemu ciągnął mi takie The Sims 4 z dodatkami na wysokich ustawieniach albo nawet i ultra ʕʔ
Więc na tym Allegro mi właśnie wyskakują srające tęczą komputery dla graczy i dużo z nich ostaje na cenach 2000-2500zł albo i mniej, co wydaje mi się trochę dziwne, bo raczej te ceny powinny zaczynać się przynajmniej od 3000zł ;w;

Po prostu nie jestem ekspertem w tym i każda rada i opinia jest dla mnie ważna, zwłaszcza kiedy chodzi o takie duże kwoty, a przynajmniej dla takiej studentki jak ja ()
#komputery #help #kiciochpyta
  • 11
@blackmaila:

Najbardziej opłacalna opcja, to znaleźć kogoś kto ci złoży zestaw online, potem zamów to np. w x-kom, złożą Ci to i wyślą.
Druga opcja to kupić jakiegoś gotowca, też np. w x-kom, polecam akurat ten sklep, bo tam kupuję, możesz też w morele. Opcja trochę gorsza, bo dostaniesz trochę mniej wydajny sprzęt, ale mniej kłopotu masz.

Najgorsza opcja kupić z allegro albo z jakiegoś media markt.
@blackmaila: Najlepiej żebyś złożył sam, nic trudnego w dzisiejszych czasach, coś jak klocki lego. W tych komputerach z allegro zwykle ram, zasilacz i płytę główną niewiadomego pochodzenia albo kilkuletnie procesory czy karty graficzne. Tu są zestawy bez obudowy, trzeba samemu dobrać:

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2020?page=0,6

Jeśli bardzo się boisz to w morelach składają z wybranych przez ciebie podzespołów na Xkomie chyba też jest taka opcja, na pewno nie bierz żadnego gotowca.
@Murasame: a jak kogoś takiego znaleźć? pierwszy raz słyszę o takiej możliwości :c
Po prostu też słyszałam kiedyś, że opłaca się kupować na Allegro, bo właśnie w tych wszystkich sklepach RTV wychodzi drożej, oprócz tego brałam tylko pod uwagę oferty od Super Sprzedawców, cokolwiek by to dawało.
a jak kogoś takiego znaleźć? pierwszy raz słyszę o takiej możliwości :c


@blackmaila: PurePC, jest tam "gotowy do koszyka", dobierasz obudowę, "przejdź do koszyka" i w koszyku klikasz "montaż komputera", czasem są kody rabatowe i montaż kosztuje 1zł.

Z tanich obudów np. Regnum RG4T, Signum SG1. Ram możesz zmienić na https://www.morele.net/pamiec-ballistix-ballistix-sport-lt-ddr4-16-gb-3000mhz-cl15-bls2k8g4d30aesbk-5675565/ ostatnio ceny podskoczyły i te proponowane patrioty czy adaty są nieopłacalne.