Wpis z mikrobloga

@Sekutnica: nawet jeśli, to i tak jest bardziej ekologiczne niż palenie wunglem w piecach. Ta sama dyskusja o tesli: hurr durr bede jeździł passatem w gnoju bo baterie tesli wymagają rzadkich surowców HEHE wcale nie takie ekologiczne te auta na prad
@Sekutnica: Tak bardzo dociekliwa, że nawet nie chciało jej się dokopać do źródła

Wind power is carbon-free and about 85% of turbine components, including steel, copper wire, electronics and gearing can be recycled or reused.


One start-up, Global Fiberglass Solutions, developed a method to break down blades and press them into pellets and fiber boards to be used for flooring and walls.
Pobierz c.....r - @Sekutnica: Tak bardzo dociekliwa, że nawet nie chciało jej się dokopać do ...
źródło: comment_1581250891oMZTbm5UGABRDHZIN5MORz.jpg
@Tasde ja nie mówię że to jest gorsze tylko się zastanawiam nad rozwiązaniem. Generalnie z tego co pamiętam nowoczesna turbina offshore generuje w ciągu jednego obrotu tyle energii ile potrzebuje jedna rodzina przez cały rok. Generalnie trend w przemyśle jest taki, że głównie koncentruje się na turbinach offshore. Turbiny onshore nie są zbyt popularne i ich produkcja jest dość mała.
A tak w ogóle to w ciągu kolejnych 25 lat już raczej
@damyyann: bardzo się z tego tytułu cieszę i kompletnie to nie zmienia tego co napisałem, bo nie chodzi mi o stan faktyczny lasów tylko o podejście do tematu jakie reprezentuje OP i jego/jej obrazek z neta
@Dave987654321: Ja nie znam się na energetyce i jej opłacalności, jedyne co wiem (nie z dupy tylko badań naukowych) to że palenie węglem się źle skończy dla naszej planety i dla nas.
@MatPL1122:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sekutnica: Oczywiście teraz pseudoekologom to nie przeszkadza.
Ale gdy podobną rzecz trzeba zrobić ze zużytym paliwem jądrowym, to już jest wielki problem i trzeba zamknąć wszystkie elektrownie.
nie no sorry masz rację, to #!$%@?ć cała to ekologię palmy węgiel aż się skończy a potem drewno aż nie będzie lasów w Polsce


@Deno: całkowicie się z tobą zgadzam, są tylko dwie alternatywy. Węgiel albo wiatraki. Nareszcie głos rozsądku w tej sprawie.
chyba powoli można ogłaszać, że akcja dezinformacyjna koncernów paliwowych i innych związanych z paliwami kopalnymi - czyli najbogatszych podmiotów świata - przebiła skutecznością swojego ideowego poprzednika, czyli celową dezinformację koncernów tytoniowych w kwestii szkodliwości palenia.

Wciąż nie mogę jednak uwierzyć, że udało się skutecznie przekonać miliony osób na całym świecie, że naukowcy kłamią w sprawie klimatu dla pieniędzy, bo stoi za nimi przepotężne lobby stawiania turbin wiatrowych i paneli słonecznych.

@smyl: