Wpis z mikrobloga

"Zamknięte oczy prosięcego szczeniaczka..... Posiniaczona zimna skóra..... Obcięty ogon i szczęki pozbawione ząbków.....Przyglądając się uważniej, wydawać by się mogło, że śpi a uśmiech zastygł na jego twarzy......A może grymas udręki?
Kto wie, jak bardzo krzyczał, gdy odbierali go matce.
Kto wie, jak drżał czując strach, ból, rozpacz.
Świat, w którym zabija się zwierzęce dzieci, konfekcjonuje ich ciała i wystawia w supermarkecie jako "towar".
Taki świat, nie może być sprawiedliwym światem!"

skradzione z fejsa
nie wiem, po co tyle tych kropek, ale taka prawda smutna
#wegetarianizm #weganizm #zwierzaczki #zwierzeta
p.....k - "Zamknięte oczy prosięcego szczeniaczka..... Posiniaczona zimna skóra..... ...

źródło: comment_1581204880Yc2ZudEb2AzjpMzqx5aHJF.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
@polskipolaczek: jakby rozpatrywać to z perspektywy moralnej, tj. jaki rodzaj zwierzęcego mięsa obarczony jest najmniejszą krzywdą, to można by uszeregować kolejno:

4) mięso laboratoryjne - brak krzywdy - za mało efektywne na dzień dzisiejszy, trwają prace badawcze,

3) dziczyzna - brak lub znikoma krzywda - zwierzę żyło całe życie na wolności, jeżeli śmierć była szybka i humanitarna to taki sposób pozyskiwania mięsa jest jest najlepszym z
  • Odpowiedz
@Janusz_Tkacz: Pomijając typową dla wykopu gównoburzę to polecam spróbowanie wynalazków typu plant beef czy kurczak z soi, dla mnie praktycznie 1:1. Pewnie w steku by się wyczuło różnicę, ale ja w ślepej próbie bym nie odróżniła nuggetsów z roślin od nugetsów z kurczaka. Sama jem mięso, ale ostatnio pochodziłam po kilku knajpkach wege i jestem w szoku, wegetarianizm to nie jest już smutne bezsmakowe tofu, ale na nowo odtworzone dania
  • Odpowiedz
@pianinka: w sumie warto byłoby się przejść, nawet z zwykłej ciekawości. Pozostają kwestie ekonomiczne i czy taka dieta zaspokoi zapotrzebowanie organizmu we wszystkie niezbędne składniki odżywcze.
  • Odpowiedz
@Logytaze: nie wiem, może jakiś gatunek tak robi. Chodziło mi o to, że zwierzęta zjadają inne zwierzęta, często zadając ogromne męki swojemu posiłkowi. Faktycznie, może wypuscic te wszystkie biedne świnki i wróćmy do polowań,bo człowiek chyba za wcześnie się zreflektował i wytępił zbyt mało dzikich zwierząt.
  • Odpowiedz
@Nutshelline: Kiedy antropocentryzm wejdzie za mocno. Weź przeczytaj jakaś książkę, kiedy człowiek poleciał w kosmos i jaki to jest ułamek czasowy w historii ludzkości. Niby piszesz coś o inteligencji, a jesteś na tyle durna, że przerasta ciebie ułożenie zdrowej diety wykluczającej cierpienia innych istot.

Zeżreć mielonkę za 2 zł - Human stonks ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz