Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miruny sprawa jest taka, że moja mama ma do sprzedania meble, na które znalazł się amator w Niemczech, ciężkie stare dębowe idealnie pasujące do urody Niemek. Wszystko super z tym, że gość chce płacić PayPalem ponieważ sam się po nie wybierał nie będzie (zamówi busiarza i busiarz busem powiezie) . Zastanawiam się czy możliwy jest jakiś wałek z jego strony w stylu chargeback albo coś w tym stylu. A może jest jakaś inna metoda płatności która zadowoli obie strony?
#pytanie #finanse #banki #pytaniedoeksperta
Liczę że mi pomożecie.
Wdzięczność okazuję w rogalach.
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@franaa: takowoż samo i ja rozumuję, jednakowoż z tyłu głowy mam też świadomość że u nas będzie problem ze sprzedaniem tych mebli, a tam tego typu rzeczy cieszą się może nie tyle co powodzeniem ale umiarkowanym zainteresowaniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MichaelT128: rozważam różne opcje.
Zostać z niepotrzebnymi gratami w domu na niewiadomo jak długi czas, a pozbyć się ich (po z resztą też już niemałym okresie czasu) to są dwa zupełnie odmienne stany świadomości.
@c3po: Pod żadnym pozorem nie paypal. Kolege tak zrobił gość z Londynu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprzedał mu jakieś ciuszki Supreme czy innego syfu za grube funty. Brytol poskarżył się paypalowi że dostał przesyłkę z ziemniakami i kolega żadnych pieniędzy za ciuszki nie dostał. A tu jak nie masz nawet dowodów kto zabrał te meble itp, to 100% scam.
@c3po: Wałek zawsze można zrobić na taki albo inny sposób. Jak to cie uspokoi choć trochę to pracuję w firmie, która między innymi zajmuje się renowacjami starych mebli i jest dużo zleceń od niemców na takie prace, często są to właśnie meble wyciągnięte z odmętów neta i oni się w tym lubują ;)
Więc możliwe że na takiego trafiłeś co ma na nie pomysł, wcale to nie takie rzadkie w Niemczech
@c3po PayPal friends and family jest ok, bo nie pozwala robić walków, natomiast opcja sprzedaży już pozwala, np proszą o dowiezienie na inny adres niż oficjalny PayPal, po czym wnioskują o zwrot kasy, bo nie dostali czegoś. Więc zaproponub żeby kwotę za busiarza w obie strony przelał friends and family a resztę gotówką przy odbiorze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sababukin: no i tu jest sedno sprawy, zdaje sobie sprawę że wcale może nie być mowy o wałku, jednak chciałbym się jakoś zabezpieczyć i pominąć PayPala.
Swoją drogą, jeżeli kolesiowi będzie zależało to pójdzie na przew SEPA i ewentualną umowę kupna sprzedaży bo nic innego mi do głowy nie przychodzi