Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki piszę z anonimowych bo jeszcze mnie ktoś rozpozna ;-) Jak to jest z wypowiedzeniem umowy o pracę. Miałem umowę od sierpnia do listopada - ot okres próbny ale jako umowa o pracę. Potem wpadła od listopada dalej nowa umowa na 1,5 roku. Pytanie brzmi czy wypowiadając umowę liczą mi się oba te okresy czyli na chwilę obecną pół roku, czy też liczyć powinienem tylko nową umowę? Generalnie 2 tyg powiedzenia vs miesiąc. Nie wiem który czas jest bardziej realny. #kiciochpyta #kadry #hr

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli to był aneks do umowy, czyli przedłużenie jej do 1,5 roku wtedy masz miesiąc. Jeśli następna umowa była nową umową od grudnia, jakbyś pierwszy raz się zatrudniał wtedy masz 2 tygodnie. Czasami firmy nie aneksują umowę tylko tworzą całkowicie nową. Nie wiem wtedy jak się liczy wypracowany urlop w ten okres próbny..
@NickciN: no nie do końca. Liczy się okres przepracowany na podstawie umowy o pracę u danego pracodawcy. W przypadku umowy o pracę na czas próbny (czyli określony do 3 miesięcy) i następnie po jej zakończeniu zawarto nową umowę na okres 1,5 roku (kolejna umowa na czas określony) to licząc okres od dnia zawarcia pierwszej umowy (na okres próbny) do dzisiaj to staż pracy wynosi 7 miesięcy. Zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy: