Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, rozglądam się za jakimiś autami do 20k bo moja strzała - Audi 80 B4 2.0 benzyna 115 km wydmuchała uszczelkę i nie chce już do niej wkładać kasy :/ Do tej ceny da się kupić już coś w miarę fajnego. Na otomoto jest fajna Berti E90 2.0 benzyna 150 KM, sprowadzona z Danii, przebiegu niby 230k, chłop nawet VIN podał. Fajna opcja, żadnych turbin, DPFów, EGRów i innych takich bajerów. Mimo wszystko ciekawi mnie jak wygląda utrzymanie takiego samochodu, wiadomo, że krążą stereotypy, że będziesz mial wydatki itp xDD dlatego chciałbym zasiegnac opinii od innych. Na co ewentualnie zwrócić uwagę przy oglądaniu i przy umowie bo nigdy nie kupowalem samochodu :P Jest jeszcze okazjonalna opcja, bo znajomy sprzedaje Alfe 159 1.9 JTD 150 KM, ponoć bardzo dobre silniki, trzeba tylko uważać żeby jakieś klapki się nie urwały i silnik ich nie wciągnął bo wtedy jest do remontu. Poza tym to jest diesel, a ja głównie śmigam po mieście, więc trochę by się męczył przy mnie, szczególnie DPF, no ale jakby trzeba było to bym go przepałował co jakiś czas na trasie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kurde doradźcie coś bo tak jak mówię, Audi 80 dostałem i jeździłem nim aż do teraz i potrzebuję czegoś nowego, ale mosiek ze mnie i nie chcę kupić auta do którego trzeba będzie włożyć jego równowartość, żeby jeździło :/ #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #bmw #alfaromeo
  • 37
@kipowrot: Wlasnie akurat moja 80 byla cacy do puki nie zaczela sie sypac, zrobilem w niej w #!$%@?, wszystkie hamulce ma nowe, tarcze klocki wszystko nowka, nowe sprzeglo, wahacze, przeguby i inne rzeczy o ktorych juz nie pamietam i suka uszczelke mi #!$%@? teraz. To dla niej koniec, wlozylem ponad spokojnie ponad 3k i wiecej juz nie ma szans. Dlatego chcialem cos nowego...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@invictus-: Punto Ibizę Megane fiesta Focus
Ja bym najpierw rozejrzał się wśród znajomych rodziny o szukał auta w odległości mniejszej niz 50 km.
A i coś z LPG bo to jest oszczędność.
@invictus- Zależy co dla kogo jest drogie. Zawieszenie jest droższe niż do, nie wiem, astry, ale też rzadziej do niego zaglądasz. Natomiast generalnie BMW jak to BMW, nie jest to samochód dla ludzi którzy odliczają złotówki wydane na samochód. Bo jeżeli ktoś ma taki syndrom to często kupuje tanie zamienniki, a to też się często mści.
@invictus-: włoskie diesele są niezniszczalne ale masz dwumase turbine common rail egr i jak to w dieslu jak nie zaoszczędzisz na paliwie dużo jeżdżąc to te rzeczy w końcu będziesz musiał wymienic tak czy siak i wtedy te 3 tysiące pomnoz razy 2 lub 4. Diesel do jazdy po mieście jest nieopłacalny będziesz pewnie niedogrzanym dodatkowo. Kółko krótkie durne robił to będzie ci palił 12 litrów na setke chyba że lubisz
@invictus-: jeśli jesteś Januszem w VaGinie. To odpuść BMW, utrzymanie kosztuje. Na dzień dobry tarcze i klocki. 1,5 k pln wiem można kupić tańsze ale po co. Bezpieczeństwo kosztuje. Olej(300pln) i filtry(400) . Silnik benzynowy będzie brał okej. Będziesz dolewał 0.1-03 na 1 k km. A ten „ Fspanialy „ 1,8 t buahhaha tez bierze olej ale żaden Janusz się nie przyzna. Mam paru znajomych co maja 1L oleju na dolewki.
@invictus-: hej, sam śmigam AR159 1.9 JTDm z DPF, a mój brat ma Beti E60 530D (wiem, że to droższe od 330D) ale po prostu i tu i tu są koszty - a wszystko zależy w jakim stanie buda i silnik/napęd.

do 20kPLN kupisz już spokojnie zadbaną 159 i zadbaną E90, ale może rozważasz jazdę czymś tańszym :)