Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 92
Jak ktoś chce wesprzeć jedyną partię, która chce obniżenia podatków to #konfederacja zbiera właśnie podpisy na placu grunwaldzkim.

Dwie minuty roboty, a mogą dużo zmienić.
Komitet potrzebuje 10 tys. podpisów na zarejestrowanie, a potem 100 tys. autografów na kandydata na prezydenta.

___
Tak, wiem że Bosak to nacjololo, ale każdy będzie lepszy niż Adrian, bo spowoduje zmuszenie pisu do rozwiązania sejmu z braku wystarczającej liczby (p)osłów do odrzucenia prezydenckiego weta.

#szczecin #polityka
źródło: comment_1581003680v9Urdvx51oqLESf3unReGQ.jpg
  • 45
via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@liberum: Wywalić zbędnych urzędników, polikwidować wiceministrów, ciepłe posadki w agencjach i oddziałach. Zatrudnić ludzi tam gdzie ich potrzeba, czyli asystentów lekarzy oraz sędziów i prokuratorów, których brakuje od lat.

Do tego zlikwidować PIT, interpretacje podatkowe i ujednolicić VAT na 15%. Mam kilku dalszych znajomych w skarbówce i mówią, że mają #!$%@? od stycznia do maja, a przez resztę roku nie wiedzą co ze sobą zrobić, ale siedzą tam, bo ciągle jakieś
@liberum:

Zawsze uwazalem ze sondaze wielokrotnie pokazujace, ze:
- "58 proc. Polaków uważa, że nie płaci podatku VAT"
- "79 proc. Polaków mówi, że w ogóle nie nie płaci podatków"
- "Co piąty Polak (21 proc.) nie wie, jakie jest główne źródło finansowania programu „Rodzina 500 plus”, a jedynie 38 proc. badanych ma świadomość, że tym źródłem są płacone przez nich podatki"

sa przesadzone, ale Twoj wpis i to ze masz
@liberum:

tak #!$%@? czyli wiekszosc polakow by nieplacila podatków xD niech jeszcze wytłumaczą jak bedzie funkcjonować państwo po ucięciu podatków o 80%


No patrz pan, przeciętny Hindus jest znacznie biedniejszy od przeciętnego Polaka a jednak kwota wolna od podatku wynosi tam prawie 30 tys. złotych. Jak te Indie funkcjonują skoro większość obywateli nie płaci podatku dochodowego?
@Vokun:

Podpowiem @liberum bo moze zdobycie tej wiedzy go przerasta, ale podatek dochodowy to okolo ~15% wplywow do budzetu z czego okolo polowa to dochodowy od urzednikow i emerytur, czyli realnie wplywy z dochodowego wynosza kolo ~10% w zaleznosci od roku podatkowego. Reszta to glownie VAT z ktorego wplywy by wzrosly po zwiekszeniu kwoty wolnej bo ludzie kupowali by wiecej produktow majac duzo wiecej gotowki w kieszeni. Wiec ten tekst

tak
@Latarenko: Dla budżetu nie ma znaczenia, czy odejmiejsz dając komuś do ręki, czy za pomocą ulg i przywilejów podatkowych. Nie rozumiesz fundamentów. To ma się dopiąć i tyle. A wy chcecie zarazem zmniejszyć dochody budżetowe (mniejsze podatki) ORAZ ten budżet uszczuplić o niewiarygodną kwotę (ulga bez względu czy masz wkład wysoki czy znikomy, bo przecież wszyscy równi, jak za komuny)
Czemu, barany, od razu nie rozdać po 5tys w dowolnej formie?
to wielkie "iks de" pieknie podsumowujace swiadomosc ekonomiczna polakow.


@DorianJS: problem w tym, że z VAT ma korzyść budżet centralny, a z PIT samorządy. I to dla nich likwidacja PIT to być czy nie być ‐ bo rząd nie rekompensuje jego obniżek...
Wywalić zbędnych urzędników, polikwidować wiceministrów, ciepłe posadki w agencjach i oddziałach. Zatrudnić ludzi tam gdzie ich potrzeba, czyli asystentów lekarzy oraz sędziów i prokuratorów, których brakuje od lat.

Do tego zlikwidować PIT, interpretacje podatkowe i ujednolicić VAT na 15%. Mam kilku dalszych znajomych w skarbówce i mówią, że mają #!$%@? od stycznia do maja, a przez resztę roku nie wiedzą co ze sobą zrobić, ale siedzą tam, bo ciągle jakieś premie im
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wiosen: Gwiazdowski próbował się wybić tylko na sprawach podatkowych i jakoś nie dało rady. Niestety w tym kraju łatwiej zmobilizować człowieka mówiąc o batożeniu homoseksualistów i ochłapów z socjalu, niż obniżką podatków.
@Tytanowy_Lucjan: niby fajnie, ale samorządy by po prostu zbankrutowały. Władze centralne mają VAT i walczą o ściągalność. Samorządom się dorzuca ciągle nowe obowiązki ale równocześnie zmniejsza przychody. Teraz gdy zmniejszono PIT do 17% to i tak jest sytuacja podbramkowa dla samorządów.
JAK zdobyć pieniądze według konfederacja

Wywalić zbędnych urzędników, polikwidować wiceministrów, ciepłe posadki w agencjach i oddziałach


@Tytanowy_Lucjan: następnie

Zatrudnić ludzi tam gdzie ich potrzeba, czyli asystentów lekarzy oraz sędziów i prokuratorów, których brakuje od lat.


@Tytanowy_Lucjan: what? Żeby zdobyć grube miliardy trzeba zatrudniać ludzi na posady? A nie, pieniądze pewnie stąd są:

Do tego zlikwidować PIT, interpretacje podatkowe i ujednolicić VAT na 15%


A nie, #!$%@?, znowu obcięło wpływy, nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@musztym: Jednolity VAT i brak ulg oraz interpretacji to potężny kop dla firm, które zyskają to co najbardziej się ceni w danym kraju - stabilne prawo, na którym można oprzeć plany biznesowe. Jeżeli bedzie jedna stawka VAT to skończą się wały podatkowe, bo każdy zapłaci tyle samo.
Nie będzie również potrzebna armia urzędników partaczy w urzędach skarbowych, którzy w 2020 powiedzą, że na lody wodne powinno się liczyć 8% VAT, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@majorponury: Dlatego mówię, że lepiej zlikwidować pit i podzielić się z samorządami vatem. Każdy kupuje towary, a obecnie firmy się budują na skraju miast, aby płacić niższe podatki w gminach ościennych.

Decentralizacja jest bardzo ważna, bo gość w Warszawie nigdy nie będzie miał pojęcia co jest potrzebne w Pcimiu Dolnym. Oczywiste, że Jarkowi, któremu komuna kojarzy się ze szczęśliwą młodością centralizacja wydaje się czymś dobrym.
@Tytanowy_Lucjan: ja nie wymyślam tutaj rewolucji i piszę, że wszystko jest obliczone, a to, że nie łykam korwinowych bajek nie znaczy, że uważam, że nigdy nie będzie lepiej.

mądrzejsi ode mnie już to oszacowali i ja im wierzę, bo matematyka jest jedna i nie ma preferencji politycznych.


Podaj mi te informacje w które uwierzyłeś, a może i ja uwierzę :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@musztym: Prostota jest zawsze lepsza od skomplikowania i masy wyjątków czy ulg.
Wipsz sobie w google "jednolita stawka VAT", a, znajdziesz masę opracowań tego tematu.

Jawność i przejrzystość reguł to zachęta do społecznej kontroli nad wydatkami
centralnymi oraz zachęta do płacenia podatków, bo lepiej zapłacić stały niższy podatek niż wydawać kasę na doradców i prawników, żeby zapłacić niższą kwotę od wysokiego podatku po zastosowaniu setek sztuczek i "optymalizacji".

Doszło do takiej
mądrzejsi ode mnie już to oszacowali i ja im wierzę, bo matematyka jest jedna i nie ma preferencji politycznych.


@Tytanowy_Lucjan: Podaj mi te informacje w które uwierzyłeś, a może i ja uwierzę :)

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AlgorytmPrima: czyli co, wolnościowiec (ale taki prawdziwy a nie prawak) ma głosować na narodowca (xD) bo może jest szansa że skupi się na tym co robi jego koalicjant a nie jego pierwotna partia? (Czyli generalnie pedauy do gazu)

#!$%@?ę że pewien dziadek chyba lider Korwina (czyli i gues wolnosciowej partii?) Wypowiada się głównie na temat lgbt i jak bardzo szkodzi.

I ktoś na nich w ogóle głosuje licząc że nie są
@Tytanowy_Lucjan: dyskusja polega tez na pisaniu na temat. Zadalem jedno pytanie i jak narazie to klamiesz, probujesz mi wmowic ze cos napisalem, przy okazjibprobujesz zmienic temat. Tak sie dyskusji nie prowadzi. Rozumiem, ze te oszacowania i cyferki sobie zmysliles.
mądrzejsi ode mnie już to oszacowali i ja im wierzę, bo matematyka jest jedna i nie ma preferencji politycznych.

Podaj mi te informacje w które uwierzyłeś, a może i ja uwierzę :)

Skoro uważasz, że się mylę - udowodnij mi to. Każdy ma prawo do głoszenia swojego zadnia. Spraw bym przyjął twój punkt widzenia albo zamilcz.


@Tytanowy_Lucjan: przerasta mnie to xD Chciałem tylko się dowiedzieć czy te liczby są prawdziwe, czy
@Tytanowy_Lucjan: Czy już zatem dotarło do ciebie, jak liczy się budżet, oraz że proponując 1000 zł w dowolnej formie zarazem obciążacie budżet w przybliżeniu dwukrotnie bardziej niż pisowski 500+? Czy ty na serio myślisz, że liczą się pieniądze w postaci banknotów podczas gdy ulgi i przywileje niby nie mają na to wpływu?

A jeśli wierzysz w to, że nie mają, to może wyjaśnij, czemu nie rozdać od razu przywilejów po 5tys?
@biliard: Czy dociera do ciebie jak bardzo pis obciąża budżet niepotrzebnymi wydatkami na asystentki, dyrektorów, pełnomocników, prezesów, stadniny, fundacje, jachty, zdublowane ministerstwa niszczenia środowiska?

Wydatki można ciąć w wielu miejscach, a obniżenie podatków (czym jest wspomniane przez ciebie 1000+) spowoduje, że ludzi będzie stać na więcej, więc będą wydawać więcej albo zaczną otwierać swoje firmy jeżeli prawo podatkowe będzie proste i przejrzyste - bez ulg, przywilejów i interpretacji.

Jestem przeciwny jakimkolwiek
@Tytanowy_Lucjan: Ludzi beds się stać? A inflacja to lewacka bajka? Od Wałęsy ten pomysł, tylko nie milion, a tysiąc, bo denominacja? Człowieku, co zrobią inwestorzy, dowiadziewszy się, że Polska tak bardzo w dupie nie może dopiąć budżetu? Jaki będzie efekt w kursie złotówki? W konsekwencji okaże się, że wszyscy dostaną grosze, przy czym sytualacja byłaby nieodwracalna.
Jak słyszę, że odbierzemy asystentkom, a wówczas starczy po tysiąc na każdego, to nie wiem,