Wpis z mikrobloga

Weźcie mi wytłumaczcie jaki jest sens podawania sobie ręki na przykład w pracy każdego dnia z tymi samymi osobami? Przecież nie macie pojęcia czy ta osoba nie była przed chwilą w kiblu albo nie waliła w domu niemca po kasku bez mycia później tych rąk. Co, nie wystarczy po prostu cześć - cześć tylko trzeba przekazywać sobie uścisk dłoni bo kultura czy o #!$%@? chodzi? Co to w ogóle za tradycja jest niehigieniczna. A mirki co myślą?

#zalesie #kiciochpyta #wirus #pracbaza #niebieskiepaski #rozowepaski #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
Gordoniasty - Weźcie mi wytłumaczcie jaki jest sens podawania sobie ręki na przykład ...

źródło: comment_1580996400XZ9IDnuywuUE6t0d2ieASr.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@InterferonAlfa_STG: ostatnio bylem na koncercie, bylo to na arena gliwice.
Razem ich bylo moze z 8-10. Jedna para sie spoznila. Juz sie prawie rozpoczynalo. A oni wstali i kazdy z kazdym sie wital i podawal lapska . Niektorzy sie nie znali wiec sie przedstawiali. Moj rzad byl za nimi (siedzielismy) wiec przez kilka min gowno widzielismy. A wygladali na dość majetnych.
  • Odpowiedz
U mnie w firmie (Niemcy Hesja) podaje się rękę tylko po serio długim czasie nie obecności bądź na urodziny/święta. Ale w 95% gdy się z kimś spotykasz to po prostu kiwasz głową, dla mnie to spoko opcja bo zawsze w PL zbijałem wszystkim żółwiki właśnie z obawy o uwzględnione powyżej czynniki :
  • Odpowiedz
@Gordoniasty: @Positano1: @InterferonAlfa_STG: xD. Mowicie tak, bo jestescie aspoleczni. Podanie reki to tradycja, wyraz szacunku, czasem lekki sprawdzian kto jest alpha i kto ma mocniejszy uscisk. Poza tym to zaciesla wiezy. Co za problem zbic pione z 10 ziomeczkami, ktorzy czekaja na korytarzu. Nie chca sie witac jedynie albo dziwaki albo smierdziuchy albo lamusy
  • Odpowiedz
@ChoNoTu: nie chce sie witać bo masz #!$%@? brudne łapy śmierdzielu. Jest to mocno nie higieniczne witać się z tyloma osobami jeszcze 1 lub 2 osoby to normalne, ale #!$%@? łazić od osoby do osoby 15 razy tylko po to żeby podać rękę to trzeba być na prawdę nie poważnym. Z resztą jeden użytkownik już napisał, że witanie się z większą grupą ludzi przez podanie ręki jest nie zgodne z
  • Odpowiedz
@ChoNoTu: no jak mówisz o gimbazie to owszem. Nie chcą się witać dziwaki i lamusy, a pozerzy ze mną kiedyś na czele zbijaja piateczki.
W prawdziwym świecie witasz się tylko z ludźmi na których Ci zależy; przyjaciele, klienci, kontrahenci... Ziomeczki też podchodzą.
Ale srasz na podawanie lapy ludziom z którymi po prostu tyrasz w jednym projekcie albo widzisz się z nimi codziennie nie z własnej woli
  • Odpowiedz
@Gordoniasty: Sens jest taki że jest to gest ukształtowany kulturowo, pokazujesz w ten sposób swoje dobre intencje i szacunek wobec osoby z którą się witasz. Ludzie częściej lub rzadziej ale jednak myją ręce - o wiele więcej bakterii masz na przedmiotach codziennego użytku. Ale oczywiście hipochondryczne i alergiczne delikatne wykopki wolałyby chyba sobie podawać pałę do zwalenia na przywitanie albo witać się w ogóle bez użycia kontaktu wzrokowego bo to
  • Odpowiedz