Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blahblahaa: CZY TY MASZ MIĘTOWA CZEKOALDE? ja właśnie siedzie i pije kawę w centrum krwiodawctwa i jedyne co dobrego mnie czeka to jedna sztuka kokosewej, resztę pewnie oddam ( ͡° ʖ̯ ͡°) BTW kozak grupa krwi, oddawaj regularnie
  • Odpowiedz
@OmarBongo: czemu kozak? właśnie chyba kozackie są minusy, bo ich najmniej, a moja zwykła ;).
Ja ogólnie oceniam to rozdanie za słabiutkie, bo tylko 2 szt kokosowej je ratuje :D. Ta terravita mialem ostatnio cytrynowa i bylo ok, ale mietowa nie wiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blahblahaa: @Nemrod: no ja czekoladę miętową kocham xD ale zero i to tak mega uniwersalna krew, zawsze jak są komunikaty to potrzebują jakiejś zerówki, ja mam A- i też o dziwo jest zapotrzebowanie
  • Odpowiedz
@OmarBongo: To nie działa w ten sposób jak uczą na biologii. Nikt nie podaje nikomu obcej grupy krwi, nie leje się też na oślep 0- każdemu, bo braknie dla biorcy 0-. Badanie zgodności trwa kilka chwil, sprawdza się nawet zgodność tych samych grup krwi. Takie tabelki kto komu są dobre na czasy apokalipsy zombie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nemrod:

(...) zgodnie z zasadami transfuzji krew grupy ORhD− można przetoczyć każdemu pacjentowi.  Szczególnie jest to istotne przy szybkiej transfuzji, kiedy nie ma czasu na oznaczenie grupy krwi pacjentowi. W takich przypadkach Koncentrat Krwinek Czerwonych O RhD ujemny przetaczany jest pacjentowi, zanim nawet zrobiona jest próba zgodności. 


Za RCKiK Wrocław
  • Odpowiedz
@starypijany123: Można, ale personel RCKiK twierdzi, że tak się nie robi w normalnych, cywilizowanych krajach, bo bada się zgodność i podaje wyłącznie zgodną grupę (są jeszcze inne czynniki zgodności niż A,B i Rh). No i nie można marnować 0-, bo nie będzie krwi dla pacjentów 0-. Twierdzili też, że próba zgodności to jest parę minut.
  • Odpowiedz