Wpis z mikrobloga

Wybieram się na najbliższą giełdę Terraplaza do Budapesztu pod koniec lutego i powoli tworzę zarys tego, w co warto się zaopatrzyć. Z ptaszników T. blondi i b. albiceps, mniejszy priorytet dla d. diamantinensis, p. rufilata, n. tripepi, e. murinus, h. pulchripes (tego chyba kupię w spidersworld, bo promka), p. atrichomatus. Do tego D. diadema i pluskwiaki dwuplame.

Może ktoś doradzi na co warto jeszcze zwrócić uwagę i w co się zaopatrzyć. Na pewno wpadną jakieś elementy wystroju, ale zastanawiam się nad dorzuceniem paru ptaszników i robali, o których mogłem zapomnieć lub nie słyszeć, a są warte uwagi. Strefa "No Go" to w zasadzie tylko Chilobrachysy (jakoś za nimi nie przepadam), może jakiś Pamphobeteus?

Jakby ktoś był z #krakow lub okolice i chciałby coś z targów, można się dogadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#terrarystyka #pajaki #ptaszniki #pytanie
  • 20
@Patermantis: Jeżeli dobrze się orientuję, to jest to największa giełda terrarystyczna w europie (ale mogę się mylić, na pewno jedna z największych), setki wystawców. Od największych gadów/płazów po najmniejsze robaczki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znajomy był w tamtym roku i namówił mnie na wyjazd. Ogólnie cenowo też fajnie to wygląda. Na takiej blondi można sporo oszczędzić 5-6cm jest za około 260zł, taniej, niż za L1 w Polsce.
@SmileyRipper: pozwolę sobie wrócić do posta. To 5cm, to pewnie podane z odnóżami albo samiec, bo szczerze wątpię w taką różnice cen. W Polsce T. blondi L1 można wyrwać za 160 od Beast Breeders. Normalnie mają cenę 200, ale przy wcześniejszej rezerwacji z odbiorem na giełdzie -20%. Samice 5DC to około 500-550 chodzą.

Pamphobeteus polecam. Duże, duże przyrosty, duży apetyt. Sam mam P. machalla, P. platyoma, P. ultramarinus. A jak już
@Filozof_Marian: Ostatnio zauważyłem, że podają długość z odnóżami, dlatego nie dodałem DC ( ͡° ͜ʖ ͡°). W przypadku BB to chyba była, ale z okazji black friday za 160, bo widziałem u nich za 300 ostatnio. Cholernie trzymają cenę.

Ultramarinus jest mega i też mi się podoba. Sprawdzę, czy ktoś ma i się odezwę na pw. sprawdzaj skrzynkę :)