Wpis z mikrobloga

Przestudiowałem temat, ale nadal nie jestem pewny - możecie mi powiedzieć czy przerzutki przednie Alivio FD-M4000 top swing i tylne RD-M4000 będą pasować na wymianę do poniższego napędu? Chodzi mi czy wystarczałoby wymienić tylko same przerzutki a korba, kaseta, suport byłyby ok? #rower #rowery #bike
PRZERZUTKA PRZEDNIA: SHIMANO Tourney FD-TY710 top swing
PRZERZUTKA TYLNA: SHIMANO Acera RD-M360
ILOŚĆ BLATÓW I KORONEK: '3x8 (24 przerzutek)
MECHANIZM KORBOWY: PROWHEEL BURNER-201P, 48/38/28T
SUPORT: VP BC73, kwadrat
KASETA: SHIMANO CS-HG31, 11-34T, 8s.
ŁAŃCUCH: KMC Z7
  • 10
@dran2: ogólnie to podrążyłem jeszcze temat i wyszło mi, że do mojej kasety i korby i przerzutek 3x8 pasowałby na przód Deore FD-M590 TS a na tył Deore RD-M591. Wyszłoby za nie ok. 50zł więcej za całość niż za Alivio (na przód znalazłem, że pasowałoby Alivio FD-T4000. I tutaj chciałbym Cię zapytać bo widzę, że ogarniasz.. Czy moje obecne klamkomanetki model SHIMANO ST-EF500, 3x8 (w necie zaliczają je do grupy altus
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piotr_z_Wykopu: Manetka musi być kompatybilna z kasetą, czyli jeśli zostajesz przy 3x8 to ok. Pytanie tylko, czy jest jakikolwiek sens ładować pieniądze w ten osprzęt w tej sytuacji?
Wymieniasz, bo stary napęd masz już zaorany, czy ma to być upgrade?
@DJArmani: Miałby być to upgrade. Rower mam nowy, ale wyrwałem w fajnej cenie i jakieś tam potencjalne koszty na zmianę osprzętu na lepszy mogę ponieść ;) Po prostu już chciałbym od początku nie bawić się w np. częstą regulację luzów i ogólnie chodzi o komfort użytkowania.. Poczytałem trochę i te przerzutki tylne Acera RD-M360 ogólnie ludzie chwalą i piszą, że tej samej klasy co nowe Alivio i dopiero na Deore by
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Piotr_z_Wykopu: Mam taki sam setup — stara acera i jakiś turney z przodu. Da się jeździć, a wstawiając tylko starą deorkę na tył odczujesz niewiele, przy zmianie przedniej przerzutki możesz nie odczuć nic. Przedni turney w moim 3x8 bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, bo pozwala skakać po całej kasecie ze środkowego blatu. Ja po grubszym zastanowieniu stwierdziłem, że poczekam z upgradem jeszcze sezon, półtora i wymienię od razu z korbą, najprawdopodobniej na