Wpis z mikrobloga

@OPcodeRTI: dlaczego warto w przypadku biegu na 100m który jest sprintem i ma się nijak do tego co biega przeciętny zjadacz chleba, a w przypadku walki o o MŚ na 10000m już nie?
@hardkorowymoksu: jeżeli chodzi o biegacza amatora to praca nad techniką biegu pozwala poprawić się mega w przypadku, kiedy mamy problem z techniką. Poprawny bieg to też najlepsza ochrona przed kontuzjami. Natomiast sama analiza uświadomi Cię tylko, że
  • Odpowiedz


@hardkorowymoksu: technika biegu dla amatora jest kluczowa. Przede wszystkim żeby biegać zdrowo a po drugie dlatego ze mega łatwiej i zdrowiej jest uczyć sie od początku dobrze niż zmieniać cos później. W necie roi się od zdjęć biegaczy, którzy biegnąc ładują na wyprostowanej przed sobą nodze. Sam tak robiłem i nie zdawałem sobie sprawy dopóki ktoś nie zrobil mi filmiku jak wybiegam na mecie. Wtedy właśnie zrozumiałem skąd potęgujący z roku
  • Odpowiedz
@niefilozuj: aha... no i jak biegamy technicznie poprawnie to szybciej progresujemy i daje to więcej frajdy dzięki temu ze chociażby nie hamujemy swojego ciała i wykorzystujemy siły sprezynowania i bezwładności zamiast z nimi walczyć koślawym krokiem
  • Odpowiedz