Wpis z mikrobloga

Stan na godzinę 06:39 (w nawiasach zmiana w porównaniu do danych z tego samego źródła z wczoraj z godziny 06:44):

Chiny:
Potwierdzonych przypadków: 24367 (+3896, +19,03%)
Podejrzenia: 23260 (+46, +0,2%)
W stanie ciężkim: 3219 (+431, +15,46%)
Zmarłych: 492 (+66, +15,49%)
Wyzdrowiałych: 898 (+241, +36,68%)

Stan poza Chinami (uwaga: to źródło chyba słabo się do tego nadaje)
Potwierdzonych przypadków: 175 (+23, +15,13%)
Zmarłych: 1 (+0, +0%)
Wyzdrowiałych: 9 (+0, +0%)

Źródło: https://ncov.dxy.cn/ncovh5/view/pneumonia

Legenda do pierwszego wykresu (dzienne zmiany):
- Czerwony - potwierdzone przypadki
- Pomarańczowy - podejrzenia

Legenda do drugiego wykresu:
- Czerwony - potwierdzone przypadki
- Pomarańczowy - podejrzenia
- niebieski - potwierdzone przypadki i podejrzenia ogółem

Legenda do trzeciego
wykresu:
- Czarny - zgony
- Zielony - wyzdrowiali

#wuhan #2019ncov #coronavirus #chiny #wirus
maniac777 - Stan na godzinę 06:39 (w nawiasach zmiana w porównaniu do danych z tego s...

źródło: comment_1580882733F3gVNgN3Q1zQOxCEOY0p0g.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Green81: bo całe Chiny mogą wykonać ograniczoną liczbę testów około 2400 na dobę. Niedługo zdolność wzrośnie do ponad 6000 testów. Więc liczba potwierdzonych zachowań wzrośnie.
  • Odpowiedz
@ErroL: Jakoś tak dziwnie udało się im potwierdzić 3800 przypadków w dzień a nie tylko 2400. Przy czym prawdopodobnie nie wszyscy przebadani mieli tego wirusa więc liczba wykonanych testów była pewnie wyższa. Po prostu moce przerobowe laboratoriów w całych Chinach są większe niż tylko jednego Wuhan.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Axatem: najgorzej jak trafisz z podejrzeniem zarażenia do szpitala gdzie jest już pełno potwierdzonych chorych a miałem zwykłą grypę i osłabiony organizm...
Przecież Chińskie szpitale to największa wylęgarnia tego wirusa. U nas było by tak samo.
  • Odpowiedz
@ErroL: w Hubei mogą wykonać ~2400 testów, chociaż podobno największe labolatorium tam ma na dniach być w stanie przetworzyć do 5000 testów dziennie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rimyi: Ciekawe jest to, że biali ludzie nie mają zgonów na wirusa tylko Chińczycy. Nawet zarażenia w Europie to głównie Azjaci.
  • Odpowiedz
@ErroL: Krążące parę dni temu dane dotyczyły laboratoriów stacjonarnych w samym tylko mieście Wuhan, a przecież są zewnętrzne w innych miejscach, które też badają próbki. No i mamy kilkanaście miast z przypadkami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rimyi: ok dzięki za info. Ale podejrzewam, że nawet 10000 dziennie na cały kraj będzie za chwilę to za mało.
  • Odpowiedz
trochę dziwnie wygląda ten przyrost podejrzeń choroby. Z jednej strony to byłoby świetna wiadomość i szczerze chcę w nią wierzyć, ale mam złe przeczucia, że to nie jest prawdziwy obraz sytuacji


@Green81: Mam podobne odczucia - dziwnie wygląda. Jednak nie zamierzam kwestionować danych.

zlanezlo sposób jak to leczyc? Bo widze, ze wiecej wyzdrowialo niz
  • Odpowiedz
na trzecim wykresie nie powinno być 'wyleczeni' zamiast 'wyzdrowiali' ?


@tomazzi: Jacyś puryści mi się wcześniej czepiali że jak "wyleczeni" jak tego wirusa się nie leczy tylko układ immunologiczny go pokonuje, a generalnie leczenie objawowe to nie leczenie ;)
  • Odpowiedz
@maniac777: wydaje mi się, że wszędzie w tych statystykach mówi się o przypadkach osób które były leczone i już nie są chore. Bo są też osoby które były puszczane do domów i tam zdrowiały, albo osoby które miały wirusa a nie miały objawów i w sumie nie chorowały. Takich osób chyba ta statystyka nie uwzględnia
  • Odpowiedz
@maniac777: Zauważyłem, że w ciągu 6 dni niby tylko 3 zgony poza Hubei, 8 -> 11.
"Wyleczeni" było już z tydzień temu wskazywane jako zabieg mający Chinom służyć wizerunkowo, wg mnie pasują oba słowa po trochu, bo jakby szpitali w ogóle nie mieli... no właśnie.
  • Odpowiedz