Wpis z mikrobloga

#audi #zrobtosam #samochody #mechanikasamochodowa
Dobra, słuchajcie xD
Audi A4 B5 1995 rok. Kupiłem jakiś czas temu, typek sprzedawał auto za swojego ojca który pracuje w Holandii no i mówił, że przednia szyba nie działa ale nie wie dlaczego i nie naprawiał XD
No i wiecie, wciskam guzik i słyszę, że silniczek od mechanizmu działa więc sobie mówię, ściągnę tapicerkę, naprawię i będzie w pytę!
Po ściągnięciu tapicerki okazało się, że może i silniczek działa, ale oto co zostałem xD: (patrz foto)
Teraz pytanie, może jest tutaj ktoś kto się zna i po samym foto byłby stanie mi powiedzieć, czyt jest sens kupowania takiego zestawu na allegro? Skoro silniczek już mam działający to może to zadziała?

Link do podnośnika
Tak, na zdjęciu szybe podbiera badyl na cegle i deska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz k.....i - #audi #zrobtosam #samochody #mechanikasamochodowa 
Dobra, słuchajcie xD
A...
źródło: comment_1580848247QrywOaZ4gmEp4HHElYS1eV.jpg
  • 25
@konstelacjaniesamowitosci: kup mechanizm bez silnika do np taki
https://allegro.pl/oferta/audi-a4-b5-94-01-podnosnik-elektr-szyby-przod-le-8644942899?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe&gclid=CjwKCAiAyeTxBRBvEiwAuM8dnau-78yQhyaOL1ebr3SvQfCX739pbV19-LmSiRTLU6oTOWA3d0Kv3hoCMuUQAvD_BwE
Ja nie masz dwóch lewych rąk to sam zrobisz, tylko nie kupuj takich zestawów naprawczych gdzie wszystkie linki i naciągi masz oddzielnie do złożenia, nie warto. Ze szrotów też odpuść. Te mechanizmy z linkami często się sypią taki ich urok linka zardzewieje, urwie, źle się nawinie na szpule i wszystko do wywalenia. Kilka podobnych robiłem w życiu nic bardzo skompilowanego.
@eternitowy-Bogdan: No jest wzmocnienie, deska z cegłą ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio, to nie wiem. Drzwi od prawej strony wyglądają identycznie, z tym, że tam wszystko działa
@flex: Pójdę za Twoją radą i kupię ten zestaw naprawczy. Myslę, że podołam
@Peran7: no co do tych linek to wiem, że one na pewno się nawijają gdy silniczek chodzi. W weekend się temu przyjrzę
@konstelacjaniesamowitosci: Cała grupa VW, czyli audi tez, ma to do siebie, ze podnośniki szyb często padają. Wymieniałem pare razy w passacie, a4 i Leonie. Zazwyczaj linka się gdzieś zaplącze, albo rolka się wyrobi. Kupujesz właśnie taki zestawik i wymieniasz. Uważaj żeby szyba ci nie spadła, warto poprosić kogoś o pomoc, żeby przytrzymał. I nie słuchaj tych dzbanów, co chcą całe drzwi wymieniać, bo to 5 razy większy koszt i 5 razy