Wpis z mikrobloga

Ponieważ jeden mirek podesłał pismo sanepidu który stoi na stanowisku że zarazić się można koronawirusem tylko od osoby która wykształciła objawy, co zdaje się nie być prawdą. Trochę inaczej by wyglądało jakby napisali np "ryzyko zarażenia od niewykazującego objawów człowieka uważamy za niskie" (z tym nie ma co dyskutować, znają się lepiej). Tu jednak napisano że wirusem nie da się zarazić od niewykazującego objawów człowieka - co mi się nie zgadza z innymi źródłami.

Jeszcze wyjaśniając:

Uważam że ludzie pracujący w Sanepidzie posiadają kompetencje i wiedzę na temat tego jak wykonywać swoją pracę i jak chronić obywateli tego kraju przed zagrożeniami sanitarno-epidemiologicznymi. Wierzę że podejmują decyzje w oparciu o wiedzę i doświadczenie. To oni będą na pierwszej linii gdyby jednak epidemia wybuchła i tu. Jednak wiem że żaden człowiek nie posiada pełni wiedzy tym bardziej że ta sytuacja jest dynamiczna. Dlatego czując dysonans pomiędzy tym co przekazuje WHO i inne źródła, a tym co przekazuje ta stacja Sanepidu postanowiłem zadać pytanie tak, by mogli się zapoznać z tymi innymi źródłami i ewentualnie do tego się odnieść.

#sanepid #2019ncov #bezpieczenstwo #chiny #wirus #polska
maniac777 - Ponieważ jeden mirek podesłał pismo sanepidu który stoi na stanowisku że ...

źródło: comment_1580836052AeAPouYwF5HQpjaCVPo0vU.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
No własnie pacjent z Niemiec został zarażony co najmniej na dobę przed wystąpieniem objawów. Gdzieś mi mignęły niepotwierdzone informacje o przypadkach zarażenia przez tych którzy w ogóle przeszli chorobę bezobjawowo.
  • Odpowiedz
@maniac777: jeśli mówisz o tym pacjencie z Niemiec zarażonym przez obywatelkę Chin to jednak okazało się, że ona miała objawy, między innymi gorączkę, ból mięśni, ale nafaszerowała się paracetamolem i nie było to widoczne z zewnątrz. A info poszło, że nie miała objawów i zaraziła chociaż nikt się z nią nie skontaktował i dopiero wyszedł ten fakt na jaw niedawno. Obecnie faktycznie nie ma dowodów żadnych na to, że można zarażać
  • Odpowiedz