Wpis z mikrobloga

@Elaviart: Źle widzisz. Koleś nic nie sugeruje tylko pisze że obecnie więcej "jest" ludzi z autyzmem bo:
1. Ludzkość poznała pojęcie autyzmu. Wcześniej byli postrzegani jako wioskowe głupki ew. dziwacy;
2. Dzieci z autyzmem nie umierają jak kiedyś przy porodzie.
  • Odpowiedz
@adgdby: To się nazywa dowód anegdotyczny - zamiast analizować i oceniać całość zagadnienia, opierasz się na pojedynczych, zasłyszanych gdzieś incydentach.
To jakby mówić, że z tym podróżowaniem samochodami to różnie bywa, niby szybko, sprawnie i wygodnie ale jeden Bartek kiedyś zabił się na drzewie.

Caly czas chodzi o to aby szczepic swiadomie a nie na pale.

Co to w ogóle znaczy "szczepić na pałę" i czym się różni od "świadomego"?
  • Odpowiedz
Źle widzisz. Koleś nic nie sugeruje tylko pisze że obecnie więcej "jest" ludzi z autyzmem bo:


@chusarzIIIwaza: Ale ja pytałem o @fafell, któremu autor wpisu odpowiadał. Napisałem przecież że go zaorał, jak ci się udało pogubić?
  • Odpowiedz
@saar: w Polsce obowiązkowe szczepienie przeciwko odrze (dwie dawki w 13-tym lub 14-tym miesiącu, potem w 10-tym rok życia), które daje skuteczność na poziomie 98-99 proc. wprowadzono w 1975 roku. Nie objęło więc ani dzisiejszych sześciesięcio-, ani piędziesięciolatków, ale też młodszych roczników.

źródło: https://www.newsweek.pl/swiat/spoleczenstwo/wielu-doroslych-polakow-moze-zachorowac-na-odre-nawet-sie-nie-spodziewaja/9ht7d8z
  • Odpowiedz
postęp medycyny doprowadził do tego, że teraz u każdego można jakąś chorobę znaleźć.

Coś w tym jest.


@miken1200: No tak, udoskonalenie metod diagnostycznych pozwala wykrywać choroby i inne zwyrodnienia znacznie wcześniej i skuteczniej niż kiedyś. To chyba dobrze?
  • Odpowiedz
@saar: nawet jeśli to co w tym dziwnego? Mój najstarszy znajomy na fejsie jest z rocznika 1940. Wstawia posty, udostępnia, wrzuca zdjęcia, gadamy przez messengera. Osobiście był na otwarciu pierwszego supersamu z którego zdjęcia wstawiłem wczoraj.

@mlyn-wodny: szczepionki, medycyna... nauka* - padają ofiarami własnej skuteczności.

  • Odpowiedz