Wpis z mikrobloga

Mircy czy macie opracowane jakieś szybkie rozwiązania do przewożenia #motocykle w busie?
Mam mastera blaszkę i wożę moto na jakieś motoszkolenia, torowania itp
Z 30 minut schodzi mi załadowanie lub wyładowanie motocykle obecnie
Czy macie jakieś sprzęty do tego by tylko wjechać kołem i gotowe?
Mogę wiercić dziury w podłodze, nie ma problemu z tym.
#motoryzacja #motocykle , może #bekaztransa
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xspeditor: co Ty tam pół godziny spinasz? XD
Kawałek deski czy najazdu, wpadasz na pakę, motor opierasz o ścianę dzielącą kabinę, jakaś gąbka pomiędzy żeby nie rysować sprzętu, spinasz pasem i jazda.

Możesz wykonać najazdy takie jak na przyczepce wyżej, przykręcić do podłogi + mocowania do pasów i też szybko pójdzie.
@xspeditor generalnie jak miało by coś się stać to z całym "zestawem". Generalnie nie jest to legalne, ale z przyczepka spokojnie można jeździć z prędkościami "busowymi". Pod warunkiem że zaladujesz ciężej na dyszel oczywiście.
@xspeditor: bez względu czy bus czy przyczepa jak chcesz to dobrze zapiąć to 30 minut zejdzie. Szkoda tego czasu - to można zrobić to dzień wcześniej wieczorem.
Trzeba wstawić na pace/przyczepce, a to jakiś najazd rozłożyć, potem złożyć, 4 sztuki pasów, te pasy potem trzeba ładnie zwinąć aby nie było syfu...i tak to leci czas.
@piwomojepaliwo: no właśnie o to kaman. W domu sobie zapnę na spokojnie, przyjeżdzam na tor to też sprawnie idzie bo pasy po-odpinać tylko.

Najgorzej jest po całym dniu jazdy na torze, gdzie już max zmeczony człowiek jest, do domu 250km, ściemnia się już a tu 30 minut trzeba spinać moto.
@xspeditor: Nie. Tylko sety plus czasem pas przez kiero dla pewności. Kumpel ma takie jak kipowrot wysłał. Mocuje dodatkowo dupę bo potrafi skakać po budzie, ale to wszystko na podlaskich drogach.( ͡° ͜ʖ ͡°)
EDYTA: Widziałem też całe rynny jak te na przyczepce. To by rozwiązywało problem przesuwania dupy.
@xspeditor: To weź ten na przednie koło jak piec za szeroki. Jak będziesz wiózł jeden to nic się nie stanie jak mu się trochę dupa przesunie. Albo weź rynnę, ale to się trzeba z pasami babrać. Albo jak umiesz co nieco posmarkać migomatem to weź ten na przednie koło a rynny kawałek mu dospawaj.( ͡° ͜ʖ ͡°)
wolę motocykl za 20k pln przewoźić trochę bezpieczniej niż adblue z pojemnikiem za 1k pln ;p


@xspeditor: xD to ja moto za ponad 30 wrzucam na pake, opieram o ścianę, dwa pasy dociagajace przedni zawias do dołu i przodu o próg za siedzeniem/sciane grodziową i jeden pas za tylny set dociagajacy w dół i do prawej ściany z jednocześnie rozłożoną kosą dla stabilizacji. maks 10 minut roboty ¯\_(ツ)_/¯ gdzie tu filozofia?
@krabozwierz: pasy za kierownicę są fajne jak schcesz ja sobie pogiac albo złapać tak że równie dobrze można luzem zostawić. bierzesz pas taki bez żadnych haczykow ktory po prostu przeplata się przez klamre. przeciaga się przez ucho transportowe przy podłodze i owija nad dolną półka przy amorze i #!$%@? zawias w dół po obu stronach przy amorach (2 pasy). moto nie skacze i nie trzeba się martwić że się coś pognie