Wpis z mikrobloga

Jako, że jeszcze nic nie jebło to jak ktoś chce sobie poprawić ciśnienie to może poczytać wywiad z imć naszym panującym szefem miasta Wywiad z Jackiem Sutrykiem #wroclaw

Z weselszych kwiatków:

Trzecia rzecz pojawiła się po raz pierwszy. Pytanie o to, czy jesteśmy skonfliktowani z Unią Europejską w kontekście sądownictwa. Dedykuję to rządzącym. Zmiany w sądownictwie są obserwowane i to ma znaczenie.

Ciul obchodzą inwestorów sądy - ich obchodzi prawo podatkowe i dopóki będą mieli tanią siłę roboczą będą tu siedzieć.

Gdy poprzednio rozmawialiśmy, to mówił Pan że miasto jest jak transatlantyk, wolno zmienia kurs. Po roku urzędowanie wie już pan lepiej, jak działa ta maszyna?

Ja miałem ten komfort, że – zachowując marynistyczne porównanie – już na tym statku siedziałem, pracowałem dajmy na to w maszynowni. Gdy przejąłem stery, to znałem oprzyrządowanie okrętu. Było mi łatwiej, umiałem nawigować i wiedziałem do którego portu chcemy płynąć. Ten rok to był czas wprowadzenia – na tyle, na ile to możliwe – pewnych korekt, które by pozwoliły zająć się najważniejszymi sprawami. Bo w budżecie nie było 330 mln na wymianę pieców. To trzeba było znaleźć, przesunąć, z czegoś zrezygnować. Tak samo było z transportem publicznym, który jest priorytetem i wymaga dużych zmian. Chcemy do końca kadencji wydać 1,3 mld złotych na tabor i infrastrukturę torową. Ogłosiliśmy właśnie przetarg na blisko 50 nowych tramwajów. W niespełna dwa lata zakontraktujemy zakup 200 pojazdów, przyśpieszamy z remontami torowisk, budujemy dwie zupełnie nowe linie tramwajowe. Potrzebowałem tego roku, by dokonać tej bezpiecznej korekty planów. Nie chcę by to arogancko zabrzmiało, ale jesteśmy teraz na dobrym kursie.


No na pewno TO ON i KOT jest odpowiedzialny za dwie nowe linie tramwajowe xD

Dlatego tramwaje i autobusy muszą poruszać się sprawnie i punktualnie a buspasy nam w tym pomagają. I mamy na to wyliczenia, które pokazaliśmy m.in. na specjalnych filmach. Widzę, że podobną drogą poszedł Poznań, który także w taki sposób tłumaczy mieszkańcom nową organizację ruchu w mieście – fakty i liczby a nie populizm.


My już znamy te filmy i ich analizy xD

W skrócie znowu ocieplanie wizerunku naszego słońca z Siechnic.
  • 13
Poznań, który także w taki sposób tłumaczy mieszkańcom nową organizację ruchu w mieście – fakty i liczby a nie populizm.


@Darth_Gohan: tak widziałem te filmiki poznańskie i wyliczenia z czapy identyko jak u nas