Wpis z mikrobloga

Kolor słońca to nie jest "żółty", tylko pewne spektrum gamma, wobec którego stworzyło się życie.


@kupkesobieciagne: wiedziałem, że ktoś się #!$%@? jak napiszę o żółtym kolorze w odniesieniu do słońca xD dobrze wiesz o co mi chodzi - jak patrzysz na niebo i widzisz słońce to jakiego jest koloru? zielone? xD
a jak to nie jest doświetlanie roślin światłem w jakimś stopniu imitującym słońce i pobudzającym do wzrostu i fotosyntezy to
@kupkesobieciagne: wiedziałem, że ktoś się #!$%@? jak napiszę o żółtym kolorze w odniesieniu do słońca xD dobrze wiesz o co mi chodzi - jak patrzysz na niebo i widzisz słońce to jakiego jest koloru?


@bylem_zielonko: Na pewno nie żółte. Słońce bardziej nam tworzy kolor zielony i niebieski.

a jak to nie jest doświetlanie roślin światłem w jakimś stopniu imitującym słońce i pobudzającym do wzrostu i fotosyntezy to czym jest?


Ale
@kupkesobieciagne: ale o czym my mówimy - o świetle które emituje słońce, o świetle które dociera do Ziemi po przejściu przez atmosferę czy o świetle widzialnym dla siatkówki ludzkiego oka? bo ja piszę o tym ostatnim i tak się składa, że mieszkam we Wrocku i codziennie widzę tę łunę na niebie w niedalekiej odległości od miejsca gdzie mieszkam i dla mnie jest zawsze żółta - chociaż fakt jest taki, że nigdy
@vat23: @mrc_uzi: @shinX: @MkD1337: Wołam tych co powrzucali zdjęcia ;) Pytanko - to tam codziennie tak świeci i do około 22-23 tak? Czy jakieś dni tylko albo w któreś nie świeci? Bo przejechałbym się zobaczyć, a trochę kilometrów mam i nie chciałbym się wybrać na darmo :)
@Enignum: są jakieś dni gdy nie świeci, ale w okresie zimowym raczej codziennie #!$%@? złem. wczoraj chyba trochę skręcili prąd, bo tylko mały wybuch termojądrowy był ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PrawyLewak a nie wiem dokładnie, bo już się pierd**li z tym remontem 5 miesiąc... No ale ile możesz naremontowac klepiąc sam szpachle w weekendy?? Wziąłby se 3 tygodnie wolnego i jak prawdziwy Polak skończył robotę... Dam znać jak będzie pewne info.