Wpis z mikrobloga

#podrozujzwykopem #bekaztransa #europa
#pociagi #prawopracy #krakow #banki
#kartyplatnicze

Czołem waszmościom.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak podróżować w europie pociągiem z dużą ilością walizek tj. 7
Zwolniłem się z pracy i pracodawca nie zapewnił mi powrotu z roboty . Stoje we Francji koło Lille i chce do domu do Krakowa.

Znalazłem kilka tras ale większość ma mase przesiadek a bagaże są naprawde cieżkie. Myślalem by polecieć z Lille do Paryża a potem Berlin, Poznań i Kraków. Bo z Lille do Brussels 2 na berlin ma ze 10 przesiadek. Bardzo proszę o informacje. I jaki by był koszt jako że mam limit 1000 zł wypłaty dziennie. Czy jak podam do sądu pracy i pipu coś takiego to zwrócą mi pieniądze i dostane jakieś odszkodowanie. Wykop pliiss, nie jeżdze lewym bo nigdy mi się nie spieszy.
  • 21
  • Odpowiedz
@krabozwierz:
Witaj. Nie musi ale mój ojciec jest kierowcą autokaru i mówi że z taką ilością plecaków i reklamówek mogą mi odmówić. Moge wyrzucić baniak z wodą ale szkoda mi troche bo to dobry baniak. Dziękuje za odpowiedź. Sprawdze to połączenie
  • Odpowiedz
@12345678901111: weź taksówkę na pocztę, nadaj do domu co cięższe rzeczy i ciesz się swobodną podróżą :)
Pewnie sporo zapłacisz za takie paczki, ale nic mądrzejszego nie przychodzi mi do głowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@absoladoo: O kurcze o tym nie pomyślałem a nie jest to głupi pomysł. Wtedy mógłbym zwiąść ze sobą tylko telefon i portfel i polecieć samolotem. Ze stresu nigdy bym na to nie wpadł. Kocham Cię kolego. Bank nie działa w niedziele bo mam w spółdzielczym, ale zadzwonie na infolinie Visy to może zwiekszą mi limit.
  • Odpowiedz
  • 0
@12345678901111 a jakieś forum dla kierowców, czy co wy tam macie? Może cię poratuje jakiś kumpel z branży i zabierze klamoty żebyś sobie spokojnie wrócił? Jeszcze mi przychodzą do głowy jakieś grupy na FB w stylu "Polacy we Francji" "Polacy w Lille" może akurat ktoś będzie się niedługo wybierał i by ci część rzeczy przewiózł za rozsądną cenę. A co do tego przejazdu co ci kolega @krabozwierz znalazł to zawsze możesz zadzwonić
  • Odpowiedz
@erln:
Dzieki mirki za rady. Szkoda,że ta poczta zamknieta. Zostawiam graty, przy śmietniku i biorę tylko plecak. We flixbusie mnie wyśmiali i nie wezną więcej niż 2 dodatkowych.
Powinienem zapisać co zostawiam by się sądzić z dziad transem? ( ͡° ʖ̯ ͡°) to są dobre rzeczy rozdam za darmo gdzieś na parkingu.
  • Odpowiedz
@12345678901111: Mirku, nie wiem jaki masz budzet, ale przejrzyj w okolicy fb marketplace i sprawdz, czy nie wycziasz jakiegos gruchota za kilkaset EUR, jak za dużo to obczaj blablacara - możesz poszukać trasy dzielonej, bo zwykle z FR do PL jest mało bezpośrednich, ale już jak poszukasz coś w ok. Norymbergii i później osobno na PL to możesz coś złapać. Powodzenia
  • Odpowiedz
Mireczki pykam już do brukseli a z tamtąd do berlina i kraków płaszów bezpośrednio. Ale mam problem z limitem 1000zł. Bank spółdzielczy jest zamknięty. Polski oddział mówi, żebym sobie w poniedziałek załatwił xD próbowałem dodzwonić się do Visy ale ich numer zaczyna się od 008001111569. Jak ten numer wbić żebym się dodzwonił? i cały czas mi błąd wyskakuje, bo w regulaminie piszę, że w ekstremalnych warunkach mogą znieść limit. Mówie prawie biegle
  • Odpowiedz