Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Mazdowe swiry - decyzja zapadla, kupuje mx5, wersja nb. Z tej okazji pare pytan:

1. Moglby ktos porzucic mi strone na ktorej znajde wszystkie wersje nb jaki powstaly? Wiem, ze istnieje taka syronka, layout dosc stary jakis czas temu ogladalem ja sobie i nie moge na nia trafic.
2. 1.8l, 6bieg z dyfrem. Zakladam, ze jest to najlepsza opcja.
3. Jak bardzo niewygodny jest ten samochod na dlugich trasach? Planuje roadtrip przez pol Europy w mazdzie wlasnie i nie wiem, czy zawczasu foteli nie wstawic z jakies beemki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Czy da sie dolozyc tempomat? Fabrycznie chyba nie mialy.
5. Jak bardzo rzadka jest klimatyzacja?
6. Auto z rynku #uk
7. Na co zwrocic uwage poza rdza i droznoscia odprowadzania wody?
8. Czy jazda z softtopem jest taka glosnia jak mi sie wydaje przy predkoscoavh autostradowych?

#motoryzacja #samochody #mazda #mx5 #miata
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@peszmerd: Luzów nie zauważyłem, a spalić potrafi 9 litrów na 100km przy silniku 1.6, biegi w mojej wchodzą gładko, czasem szarpie na wstecznym, robię nią jakieś 60 mil tygodniowo głównie dojazd do pracy. Radziłbym też przesmarować prowadnice szyb bo lubią się zacierać i może się zerwać linka mechanizmu opuszczania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peszmerd: szukaj svt czyli odpowiednika europejskiego sportiva, o tempomacie zapomnij występowały tylko w miatach. Kilme najłatwiej znaleźć w nbfl a i tak w 90% nie działa, na szczęście można to ogarnąć.
1.8 pali 10l na trasie może uda się zjeść do 8, przy ostrej jeździe z 15.

Przy zakupie sprawdzać podłużnice śrubokrętem, młotkiem czym tam chcesz.

Ludzie robią trasy po Europie bez problemu ale lepiej jedzie się poza autostradami, dla
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paniczhrabi: tempomat juz widzialem oem i aftermarket kity ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spalanie potezne. Nie ma chyba co sie dziwic, auerodynamika gorsza od klocka drewna.

Moglbys powiedziec dlaczego svt? Chodzi o 6biegow, lepsze zawieszenie?
  • Odpowiedz
@peszmerd: 1. https://www.mx5international.com/ressources/ssp?fbclid=IwAR353NaAZNNPNTb7ERnbhaq0AOaplIbIFV11ppkIb1OlB_Jc6zLtJGxlTRU Chyba o to Ci chodzi.
2. Zależy co oczekujesz, jest różnica w szperach, jedna torsen, druga to fuji, ale jak nie myślisz upalać bokiem, to jeden czort.
3. To kwestia indywidualna, jeden na pustakach przejedzie setki km, inny na tapczanie będzie narzekał. Jeśli bardzo Ci na wygodzie zależy to pomyśl o zmianie. Ja osobiście nie narzekam, ale też nie robię tak długich tras.
7. Tak jak @
  • Odpowiedz
@KrzaczeK93: Dodam jeszcze, że na klubowym możesz poczytać, ludzie robią tymi samochodami dużo km, więc i jakaś wiedzą sie podzielą. Co do luzu na kierownicy, to ja nie mam żadnego, lekko w prawo albo w lewo i juz skręcasz :D
  • Odpowiedz
3. Jak bardzo niewygodny jest ten samochod na dlugich trasach? Planuje roadtrip przez pol Europy w mazdzie wlasnie i nie wiem, czy zawczasu foteli nie wstawic z jakies beemki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@peszmerd: jest to super auto na kręte drogi, a bardzo słabe na autostrady i dalekie trasy. To zupełne przeciwieństwo ciężkich coupe klasy GT

Wyciszenie, miejsce, przełożenia. Nie jest to król autostrad, chyba że
  • Odpowiedz
@peszmerd: przejechałem taką mazda trase hanower - wawa. Bylo sympatycznie, ale nie zdazylem sie przyzwyczaic do pozycji nog. Gdybym mial okazje to zrobilbym taka trase ponownie tym autkiem.
  • Odpowiedz
1. Nie wiem, ale troche tego bylo

2. 1.8l, 6bieg z dyfrem. Zakladam, ze jest to najlepsza opcja. (lsd to fajna zabawka)

3. Mój najdłuższy trip to 1600 km na strzala z uk do PL i jezeli chodzi o fotele (skóra pilotki) i ułożenie to byłem bardzo zaskoczony na ++ nic mnie nie bolało, minusem był szum, nie zmieniaj foteli na jakies niemiecki chłam

4. Miały tempomat i jest to opcja plug&play przy przepustnicy montujesz silniczek i galke przy kierownicy, ale znaleźć to żeby kupić to musisz z elfami albo skrzatami czarodziejami gadać najdczęściej montowali to do USA

5. Klima wysętpuje w paru wersjach na pewnow euphonic i arctic 10th anivesary chyba tez mialo ja osobiscie znalazlem w uk taka przerdzewiała za 400funtow przelozylem sobie klime i sprzedalem grata za 450 funtow:)

6. Moja jest z UK przyciagnalem do PL i na te dwa miesiace jazdy w PL to nawet nie bede sie bawił w przekladke
  • Odpowiedz