Wpis z mikrobloga

2. Później program Ci sprawdza w każdej orientacji daną konfigurację puzzli (poziomo, obróconą o 90st, 180st, 270st) i przyrównuje to do "matrycy". W matrycy masz wpisane wszystkie 6000 elementów.


@EaglePoland1: Z czystej ciekawości - bo takie analizy aż się proszą o klasyczne modelowanie na podstawie danych wprowadzonych automatycznie, np. za pomocą kamerki - zapytam:
Bazę danych z matrycą elementów bazującą na ułożonym obrazie również zrobiłeś ręcznie?
  • Odpowiedz
@januzi: Nie widziałem jeszcze takich puzzli. Nie chodzi mi o to, że są przezroczyste (takich też nie widziałem, ale to mniej fascynujące). Chodzi mi o kształty samych elementów. Tutaj boki i narożniki mogą być w środku obrazka, a nie tylko na brzegach i na rogach. To niszczy założenia podstawowych taktyk stosowanych podczas układania puzzli.
  • Odpowiedz
  • 0
@EaglePoland1: juz sie za zakup tych puzzli zabieram od jakiegos czasu, ale nie wiem kiedy to nastapi bo poprzednie Zamek Neuschwanstein ukladalam jakies 5 lat, z tym ze po 2-3h kilka raxy w miesiacu. ale jak juz kupie to pewno nie obejdzie sie bez takich jak twoja pomocy ;)
  • Odpowiedz
@EaglePoland1: czekam na program:
robisz zdjęcie rozsypanych puzli (ale jakoś ułożonych żebyś mógł je sobie potem ponumerować z tyłu bądż lev2 na podglądzie z kamerki widzisz numerki)
program podaje ci poklei numerki np. od lewego dołu jak układać

zabiliśmy fun z układania puzli...
w sumie ciekawy pomysł na program chociaż nie ogarnę :P
  • Odpowiedz
@EaglePoland1: można by było również zeskanować każdy element z osobna i napisać kod, który je ułoży w zadany obrazek. Pytanie tylko po co Ci wtedy puzzle skoro dzięki temu odbierasz sobie całą zabawę w układanie ¯\_(ツ)_/¯ lepiej było kupić po prostu obraz kaplicy sykstyńskiej
  • Odpowiedz
@EaglePoland1: obejrzałem już srająca żabę, teraz wpis że ktoś układa puzzle przy pomocy excela.....chyba wystarczy wypoku na dziś, czuję się kompletny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz