Wpis z mikrobloga

Jakiś dobry kurs odnośnie linuxa? Chyba najbardziej interesowałoby mnie Ubuntu/Kali.
Jest coś dobrego w sieci? Nie ukrywam, że niedawno zacząłem się dopiero interesować, ulepszeniem moich umiejętności w terminalu! Może coś na Udemy jest polecanego? Fajnie gdyby było po polsku, jeśli nie no to po angielsku też może być! :D

Chodzi mi głównie o podstawy i oczywiście skuteczne polepszanie umiejętności, żeby nabyć umiejętności od podstawowych poleceń, działań na katalogach, aktualizacjach pakietów, czy backupach aż po bardziej zaawansowane rzeczy! :D
Obawiam się jednak, że wymagam za dużo i może być mało tego typu treści w sieci, no ale jeśli coś macie to podeślijcie!
#kursyudemy #kursy #informatyka #linux #windows #windows10 #technikinformatyk #studbaza #udemy #kalilinux #ubuntu
  • 14
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: To już nie te lata żeby się uczyć lina, ja zaczynałem w 1998 roku od red hat 5 -> suse -> gentoo -> wiele wiele innych -> teraz ubuntu ;) i tak od 98 używam wyłącznie lina już
  • Odpowiedz
@Yakooo: Distro nie ma znaczenia, komendy i tak są głównie POSIXowe, zmiane jaką odczujesz to inne komendy w przypadku menadżera pakietów. Patrz na community - ubuntu i arch mają jedne z większych i bardziej aktywnych ( arch ma dodatkowo przegenialna archwiki)
  • Odpowiedz
@Yakooo: W terminalu polecenie info lub man i po nich dane polecenie, np. man sudo. Tam masz od góry krótki opis polecenia, poniżej stosowanie a na samym dole "See also". Wiki Archa jest też mocno rzetelne.
  • Odpowiedz