Wpis z mikrobloga

@GaiusBaltar: @chilon: ogólnie przepisy dość jasno to regulują więc ja żadnych problemów nie miałem do zeszłego roku kiedy wprowadzono przepis, że dodatkowe reflektory muszą mieć światło pozycyjne więc na czas przeglądu demontuje je i tyle. Po przeglądzie znowu je zakładam a na nie zakładam dekielki te co widać na zdjęciu. Mógłbym oczywiście zamontować w nich pozycyjne ale żeby policja ciebie skontrolowała to trzeba mieć cholernego pecha więc dziesięć minut na
  • Odpowiedz
@KristoferMichaelson: bo nie przekroczyłeś ilość dozwolonych lamp, za to opony wystają Ci delikatnie poza obrys i już to skutkuje brakiem przeglądu - co stacja kontroli to inne problemy ;) I tak, przepisy są z dupy, bo wystarczy, że szarą taśmą zakleisz lampy i teoretycznie ich nie ma ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@KristoferMichaelson: Pokaż mi przepis, który o tym mówi, bo ja znam tylko taki:

§11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się: (…)
10) w błotniki lub inne elementy nadwozia lub podwozia, o szerokości nie mniejszej niż szerokość opony(…) (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia)
  • Odpowiedz