Wpis z mikrobloga

Mirki, kopaliście wczoraj znalezisko które dodałem miesiąc temu więc po fakcie ale sprawa teraz nabrała rozgłosu za sprawą wirusa, który dociera do obozów koncentracyjnych w Chinach.
Dodaję znalezisko ponownie, niech świat widzi: https://www.wykop.pl/link/5317309/goleni-na-lyso-opaski-na-oczach-ponumerowani-zsylki-pociagami-korea-pln/

Jeszcze nie tak dawno to Polacy byli masowo wysiedlani, wynaradawiani, osadzani w obozach setki i tysiące kilometrów od miejsca urodzenia wraz z innymi wymieszanymi nacjami. Tymczasem zauważcie ile we wczorajszym znalezisku o wirusie w Chinach było wprost radości i żartów z tego co robią Chińczycy współcześnie: https://www.wykop.pl/link/5314487/koronawirus-z-wuhan-dotarl-do-xinjiang-gdzie-znajduja-sie-obozy-dla-muzulmanow/

Pozwolę sobie zawołać wykopujących wczoraj i kilka osób wykopujących pierwsze znalezisko:
@szymon_g @gr3g0r @dissidenth @Gorbo2004 @elHakim @myotisblythii @running @odkrywcamalopolski @repulsive @torunianin-17 @ostryb @xandra @LeonardoDaWincyj @jestes_lewakiem_prawaku @patosz68 @Yatterman @TitanusRex @GaiusBaltar @ziolowytomek @ostry_zarost @thatstoomuch @WydajnaJednostkaIndywidualna @TenlubTen @Leemof @Dziura_Ortograficzna

#chiny | #historia | #ciekawostki
Pobierz Saeglopur - Mirki, kopaliście wczoraj znalezisko które dodałem miesiąc temu więc po f...
źródło: comment_I42E87j09tp7xyhodXX4TBsMXF8okjNf.jpg
  • 7
@Saeglopur: ja czasami czytając komentarze zastanawiam się czy to ze mną jest coś nie tak.
Nie rozumiem jak mozna uogolniać cały naród czy wiarę i wszystkich oceniać tak samo.
Potem gdzy inni oceniają tak Polaków to ci co wrzucają wszystkich do jednego worka najgłośniej krzyczą że tak nie można.
Hipokryzja high kewel.

Co do Ujgurów mają moje skromne poparcie tak jak Tybet.
Ciekawe że o Tybecie już nikt nie pamięta.

Pozdrawiam.
@ostryb: Hipokryzja i wybiórcze podejście do faktów. Powoli naprawdę nie ma co się angażować w to wszystko tutaj ale i szerzej bo to nie tylko Wykop jest siedliskiem takich tytanów intelektu.
Ktoś mówił ale już nie pamiętam kto: gdybyście wiedzieli z kim naprawdę w sieci dyskutujecie to w życiu na komentarz nie odpowiedzielibyście ani najpewniej w ogóle nie podejmowali dyskusji ()
@Saeglopur: S. Lem w "Bombie megabitowej" (zbior esejow z 1996-1998):

"I jest wreszcie dziedzina w której Internet może się przyczynić do zła o wiele szybciej, łatwiej i pewniej aniżeli do dobra (...). Mam na myśli domenę polityki. Internet jest to, powiem z ostrożności lapidarnie, taki rodzaj łączności, który łatwiej pozwala ustalić adresatów informacji aniżeli nadawców informację ślących. Inaczej mówiąc, obecnie Internet umożliwia zachowanie anonimowości nadawców, a w sferze polityki różnica owa
@WydajnaJednostkaIndywidualna: To znam i jest absolutnie genialne za co ci wielkie dzięki! Ale ten cytat mój jest chyba od Buffeta co ciekawe.

BTW to się w głowie nie mieści jakim Lem był serio wizjonerem, przecież takich wniosków a tym bardziej tak artykułowanych, nie jest w stanie wielu dziś wyciągnąć! A co dopiero WTEDY! I to z perspektywy Polski która jest i była dosłownie z 20-30 lat wstecz za całą rewolucją 'informatyczną'.
@Saeglopur: Jako zawodowiec związany z pisaniem internetów, mogę powiedzieć, że wszystko zmienia się tak szybko, że aktualnie nie ma to sensu. Pisanie oprogramowania (jakiegokolwiek) nie wygląda już tak jak kiedyś.

Te systemy są utrzymywane tylko dlatego bo boją się to przepisać lub nie ma lepszej alternatywy na dzień dzisiejszy.