Wpis z mikrobloga

Gdańsk ul.Wyspiańskiego skręt w Danusi. Zapytałem dwóch kierowców czy można skręcić w lewo jak pali się czerwone na sygnalizatorze.Jeden stwierdził,że tak a drugi ,że nie bo trzeba się zatrzymać przed linią i skręcić dopiero jak pali się zielone. Jakie jest Wasze zdanie?
#gdansk
piotr1900 - Gdańsk ul.Wyspiańskiego skręt w Danusi. Zapytałem dwóch kierowców czy moż...

źródło: comment_G1QsA7vqd0v2Z6uduehNfuv6DZZaRUF6.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piotr1900: można skręcić na czerwonym do jazdy na wprost

Sam siebie nie mogę plusowac bo bym dał na TAK

Skręcając nie stworzysz żadnego zagrożenia bo stamtąd nie mogą skręcić w lewo, nie ma tam sygnalizacji.

No tyle wywnioskowałem ze zdjęcia bo skrzyżowania nie znam
  • Odpowiedz
@piotr1900: o kurde, swego czasu jeździłem tą drogą do pracy i w sumie nie wiem, nie przypominam sobie, żeby ktoś na czerwonym wjeżdżał, bo był taki ruch, z drugiej strony sama sygnalizacja chyba odnosi się jedyni do przejścia dla pieszych, a nie do skrzyżowania xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piotr1900: zostawię moja głupotę wyżej na później - tak, można jechać na czerwonym, sam sobie odpowiedziałem mówiąc, że sygnalizacja odnosi się wyłącznie do przejścia dla pieszych
  • Odpowiedz
@DarekMarek: Ale linia zatrzymania jest i jest ona na prawym pasie. Lewy pas do skrętu w lewo moim zdaniem pozwala na skręt na czerwonym, jedynie trzeba przepuścić ludzi jadących z naprzeciwka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FPM_: jak dobrze pamiętam to tak, z resztą na Danusi nie ma dużego ruchu, a z 30m przed punktem na zdjeciu jest kolejne skrzyżowanie z Leczkowa
  • Odpowiedz
@piotr1900: wypada się zatrzymać bo masz linię zatrzymania na pasie do jazdy w lewo co jest swoją drogą bez sensu i większość ludzi normalnie przejeżdża jak jest pusto z naprzeciwka
  • Odpowiedz
@piotr1900: z drugiej strony, mam wrażenie, że ktoś z tą linią się machnął, fakt, kiedyś była trochę inna organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu, bo na Danusi też były światła, ale linia przerywana nie była poprowadzona na lewy pas. Z drugiej strony na skrzyżowaniu z Leczkowa albo z Białą jest podobna sytuacja, gdzie światło samo w sobie odnosi się do przejścia dla pieszych, a nie całego skrzyżowania.
mydlina - @piotr1900: z drugiej strony, mam wrażenie, że ktoś z tą linią się machnął,...

źródło: comment_KJMCaAy3inzWpJS20HymlfwT0aZ1Ev09.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@piotr1900: @mydlina: z białą jest o tyle to dobrze zrobione ze linia jest przed skrzyżowaniem, że w godzinach szczytu nie byłoby z niej wyjazdu. A tak to linia jest przed skrzyżowaniem i dwa trzy auta w lewo w stronę zaspy skręcą
  • Odpowiedz