Wpis z mikrobloga

Pytałem ostatnio Was, czy dokupić przed czy to ogłoszeniu wyników za ostatni kwartał 2019. Teraz wiemy, że dokupienie (a zarazem wyłamanie sie z mojego planu) było by tym razem dobrą decyzją, bowiem TSLA po ogłoszeniu wyników w notowaniach "after hours", skoczyła do 648 USD za akcje

365 mireczków (79,69%), głosowało w ankiecie na tak.

I co zrobiłem? Powiem tylko, że postanowiłem kupić coś przed i coś po :P Szczegóły wkrótce :)

Za 2-3 dni postaram się umieścić kolejny comiesięczny dokładny raport. Swoją drogą, strasznie szybko leci ten czas.

#zbieramnatesle #tesla
anonimowy_programista - Pytałem ostatnio Was, czy dokupić przed czy to ogłoszeniu wyn...

źródło: comment_2cbZR5kUUodxWfRNSkcL6QNSbV28nFhY.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
było by tym razem dobrą decyzją (...) bowiem TSLA po ogłoszeniu wyników w notowaniach "after hours", skoczyła do 648 USD za akcje


@anonimowy_programista: w twoim horyzoncie inwestycji takie skoki nie mają znaczenia

zakładając (optymistycznie) że uzbierasz na tą teslę w 5 lat czeka cię jeszcze 20 wyników kwartalnych. Teraz skoczyło 12% w górę, w paru w przyszłości skoczy pewnie o 10% w dół. Nie można ocenić czy strategia dokupywania przed wynikami
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Ale będzie płacz ja ta bańka jebnie. Tesla sprzedała mniej niż 400 tysięcy samochodów w zeszłym roku a jest więcej warta niż VW, który sprzedał ponad 10 milionów samochodów, dodatkowo Tesla jest więcej warta niż Ford i GM razem wzięte. Jakbym miał akcje Tesli to bym je sprzedał, bo bańki mają to do siebie, że nie wiadomo kiedy pękną, potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, dokładnie tak samo jak to
  • Odpowiedz
@vasco_da_gama: moim planem jest i było regularne dokupowanie, co miało uśrednić cenę. Rozdzielenie jednorazowego zakupu w okolicy earnings call, na dwa mniejsze, według idzie w duchu owego uśredniania, stąd moja decyzja.

Zgadzam się też, że w ostatecznym rozrachunku to nie będzie miało aż tak dużego znaczenia.
  • Odpowiedz
Rozdzielenie jednorazowego zakupu w okolicy earnings call, na dwa mniejsze, według idzie w duchu owego uśredniania, stąd moja decyzja.


@anonimowy_programista: generalnie to ma kupę sensu - dokupywać co miesiąc a w miesiącach w których są wyniki rozkładać zakup pół przed a pół po wynikach. Tylko trzeba się tego trzymać konsekwentnie, przestrzegam tylko przed podejściem typu "a tym razem dokupię wszystko przed wynikami bo spodziewam się że będą dobre" albo "spodziewam się
  • Odpowiedz
Ale będzie płacz ja ta bańka jebnie. Tesla sprzedała mniej niż 400 tysięcy samochodów w zeszłym roku a jest więcej warta niż VW, który sprzedał ponad 10 milionów samochodów, dodatkowo Tesla jest więcej warta niż Ford i GM razem wzięte. Jakbym miał akcje Tesli to bym je sprzedał, bo bańki mają to do siebie, że nie wiadomo kiedy pękną, potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, dokładnie tak samo jak to było z
  • Odpowiedz
@Tagros: no ma, ale takie #!$%@? "ojej bańka, zaraz jebnie, o matko, ale będzie płacz" jest śmieszne. Kilka lat temu paru agentów tutaj też tak gadało o CDR, wtedy był po 70 zł jakoś. Jak wzrosło do 140 i potem więcej to ich wołałem żeby spytać co mają do powiedzenia to milczeli i udawali, że nikt do nich nie napisał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak BTC był po 12k $ to każdy mówił kupuj na tym nie można stracić, a jak się skończyło to każdy wie :)


@Tagros: no, skoczył o 8k$

generalnie to wiemy, nie masz ani akcji Tesli, ani Bitcoinów, ani nawet pieniędzy, bo jesteś piwniczakiem, który o inwestowaniu i pieniądzach wie tylko tyle, że raz w tygodniu dostaje kieszonkowe od mamy.
  • Odpowiedz
@Tagros: no i takie same argumenty padały przy CDR. "Tylko jedną grę od lat robią", "Wiedźmin już się zestarzał i nikt w to nie gra", "Firma komputerowa warta więcej niż potentat miedziowy, to bańka!" itp.

Nie mówię, że nie masz racji bo może masz. Ale to nadal takie trochę wróżenie z fusów i o każdej spółce można tak powiedzieć. ;)
  • Odpowiedz
@Tagros: smieszne jest dla mnie porównywanie BTC i Tesli, która ma realny produkt, zyski i użyteczność.

O inwestycji w akcje Tesli myślałem już od 2013. Od tamtej pory śledziłem informacje na temat kondycji firmy. Stwierdziłem jednak, że w tym okresie dużo ciekawsze rzeczy dzieją się w crypto. Przez ostatnie 5 lat akcje Tesli praktycznie spały... natomiast ta firma przez te 5 lat odleciała hen hen daleko całej swojej konkurencji (na rynku
  • Odpowiedz
Tesla sprzedała mniej niż 400 tysięcy samochodów w zeszłym roku a jest więcej warta niż VW, który sprzedał ponad 10 milionów samochodów, dodatkowo Tesla jest więcej warta niż Ford i GM razem wzięte


@Tagros: Świetna analiza i dobre porównanie przyjmując że Tesla jest producentem samochodów na ponad 100 letnim rynku spaliniaków. Ale niestety jest firmą technologiczną i producentem oprogramowania i przy okazji sprzętu do niego, w tym samochodów i to na
  • Odpowiedz