Wpis z mikrobloga

Pytałem ostatnio Was, czy dokupić przed czy to ogłoszeniu wyników za ostatni kwartał 2019. Teraz wiemy, że dokupienie (a zarazem wyłamanie sie z mojego planu) było by tym razem dobrą decyzją, bowiem TSLA po ogłoszeniu wyników w notowaniach "after hours", skoczyła do 648 USD za akcje

365 mireczków (79,69%), głosowało w ankiecie na tak.

I co zrobiłem? Powiem tylko, że postanowiłem kupić coś przed i coś po :P Szczegóły wkrótce :)

Za 2-3 dni postaram się umieścić kolejny comiesięczny dokładny raport. Swoją drogą, strasznie szybko leci ten czas.

#zbieramnatesle #tesla
Pobierz anonimowy_programista - Pytałem ostatnio Was, czy dokupić przed czy to ogłoszeniu wyn...
źródło: comment_2cbZR5kUUodxWfRNSkcL6QNSbV28nFhY.jpg
  • 28
@Tagros: Ostatnio na r/investing byla fajna analiza Tesli, ktora czesiowo bazowala na tym co pisze @abraca

Jesli rozdzielisz te dwa rynki to mozna zobaczyc ciekawe rzeczy, m.in. ze Tesla ma 50% udzial w rynku elektrykow, a rynek ciagle rosnie i bedzie rosl prawdopodobnie coraz szybciej a Tesla ma w tej branzy spora przewage nad reszta konkurencji - zwroc uwage ze nie maja przykladowo dodatkowych kosztow z siecia dilerska, gigafactory daja im
@abraca : Każdy ma swoją racje, można o tym godzinami dyskutować. Ja po prostu uważam, że akcje Tesli są na ten moment przewartościowane i kłóci się to z moimi założeniami inwestycyjnymi. Z innej strony nie lubię modnych aktywów, gdzie dużo inwestorów wchodzi dlatego bo mu szwagier polecił, takie aktywa są bardzo podatne na spadki spowodowane paniką na rynkach.
@anonimowy_programista: swego czasu Tesla była niedowartościowana to fakt, patrząc na Twoją średnią cenę
@anonimowy_programista: Inwestorzy lokują kasę tam gdzie jest popyt i potencjał do wzrostu. Tesla ma genialny marketing, dobre produkty, zaplecze technologiczne, wiele państw wprowadza dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych, coraz to ostrzejsze normy emisji spalin a gdzieniegdzie zakaz diesli, wzrost popularności fotowoltaiki. Nie ciężko wyobrazić sobie sytuacje w przyszłości gdzie 1/4 gospodarstw będzie miała swój własny prąd którym mogą sobie zasilić swoje środki transportu. Za to gospodarstwa domowe nie mają opcji wydobycia
@Krupier: CDP ma C/Z w granicach 250, te akcje są skrajnie przewartościowane, ale to nie oznacza że nie urosną i do 600 PLN, ot taki urok giełdy, że są aktywa i branże modne, i takie, które usuwają się w cień. Dokładnie to samo jest z Teslą, ciężko mówić że fundamentalnie te wzrosty mają jakieś uzasadnienie. Każdy ma swój własny charakter, horyzont, strategię, ale ciężko nie przyznać racji, że te modne aktywa