Wpis z mikrobloga

Mireczki, szukam pomysłów na auto.
Do ~70-80k pln brutto, koniecznie fv23, nowe lub używane(wtedy tak 2015 w górę), benzynowe(dodatkowe atuty to silnik większy niż 1.4 i więcej niż 150KM), najlepiej z automatem i wygodne w trasie. Najlepiej, żeby tak jak aktualne auto było w miarę bezproblemowe.
Okazuje się, że to nie jest standard we wszystkich markach, więc moje brzegowe warunki to automatyczna klimatyzacja, radio z bluetooth(rozmowy i puszczanie muzyki), czujniki parkowania.

Biorę po plusie i słucham państwa( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja #kupautozmikro #samochody

  • 44
@Atreyu: z CCD Focus MK4 jest zaskakująco wygodny i komfortowy, nie tylko w trasie. Inna sprawa, że to auto to śmieć jeśli chodzi o jakość, a amortyzatory z CCD w moim wypadku padły po 35kkm.
@kuraku: z nowych to chyba nie ten budżet...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuraku: miałem podobną kwotę do wydania i wahałem się między używanym volvo v40, peugeotem rcz, megane rs, focusem, a nowymi polo, clio i fiestą.

Volvo super wygodne, ale jakość materiałów i praca silnika zostawiały ku mojemu zdziwieniu wiele do życzenia.
Rcz każdy okazywał się ulepem po większym lub mniejszym dzwonie.
Megane rs jest świetne i przyjemne do jazdy, ale w mieście 13-15l zweryfikowało, że to jeszcze nie jest na mój poziom
@levusek1992: Stingery sa już z nami od 3 lub 4 lat. Wersje "zwykłe" zaczynały się od 170k zł za 250 koni w benzynie 2 litrowej. Teraz takie auto powinno być warte połowę ceny czyli około 85-90k, więc jest już blisko.
@zwei: nigdy nie kupię Poloneza
@Maciek5000: to jest niezłe
@cwlmod: nie ten budżet
@Atreyu: wiem xd W sensie dla mnie autem niewygodnym w trasie jest jakaś fura na gwincie, czy mały miejski piździk na wąskich oponach(jechałem Rio do Włoch i było smutno). Taki ST ma spoko zawias, szerokie koła, nada się.
@Bouquet: u tego sprzedawcy bym pewnie coś stargował, ale no marża, to operacyjnego nie ogarnę.

@
@kuraku: nie wiem, ja mam z 2016 roku i jeszcze nie mam żadnych ognisk korozji. Zależy pewnie czy chcesz autem jeździć 15 lat, czy po kilku będziesz zmieniał. :)