Wpis z mikrobloga

Mirki, jakimi karmami suchymi i mokrymi karmicie koty? Zastanawiam się czym karmić małego kotka i czym docelowo :) Nie chciałbym jakiś shitem a jednocześnie nie chciałbym wydawać na kocie żarcie tyle co na swoje () #kot #koty
  • 12
  • Odpowiedz
@vivanat: Zapamiętaj jedną ważną kwestię - ty jesz, to co sam wybierasz. Kot liczy na ciebie, więc zapewnij mu solidne żarcie, bo on nie ma wyboru. Jeśli chcesz jutro napiszę trochę więcej, bo dzisiaj już padam z nóg.
  • Odpowiedz
@vivanat: moje jedzą mniej niż na paczce. Też trzeba brać pod uwagę czy kot wychodzi czy nie. Moje nie wychodzą. Dostają jedna puszkę dziennie na 3 koty (puszka ma 200g), a jak widzę, ze zjadły szybko to dokładam im jeszcze pół puszki na 3 miski. Zazwyczaj wystarcza. Do tego suchego im daje pół małej miseczki raz dziennie na wszystkie 3 koty (tak na oko z 4-5 łyżek). Oczywiście do tego wpada
  • Odpowiedz
  • 0
@Lonate: A jak masz koty niewychodzące to mimo wszystko stosujesz jakieś środki zapobiegawcze przeciw pchłom? (Moj kot w założeniu nie będzie opuszczał domu i wg mnie na logikę nie trzeba, ale spotkałem się z kilkoma opiniami ze niby można coś wnieść do domu na butach na przykład)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vivanat MAC's mokra

Wszystkie suche są niezdrowe dla kota i są główną przyczyną chorób nerek i układu moczowego.
Poza tym marketówki (typu Purina) mają w składzie dużo węglowodanów więc wywołują u kotów cukrzycę i otyłość
  • Odpowiedz