Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8296
Rok spędzony na codziennym podłączaniu żywienia, gdzie każdy zbędny ruch groził wprowadzeniem bakterii wprost do serca. Rok spania tak, żeby słyszeć w każdy ruch, bo młody mógł się zakręcić w kabel od żywienia, urwać go i zamiast się pożywiać, to krwawić po cichu (pic.rel. w komentarzu). Rok zmuszania do jedzenia, pilnowania, żeby nie wyrwał cewnika, codziennego ważenia, i praktycznie braku wolnych wieczorów, bo przy każdym ruchu biegło się sprawdzać, czy nic nie uszkodził.

I po roku w końcu koniec, jelita zregenerowały się na tyle, że radzi sobie bez żywienia. Mirko #pijzemnokompot a ja idę szukać whiskey godnego takiej okazji ( ͡º ͜ʖ͡º)

#dzieci #zdrowie
fortySeven - Rok spędzony na codziennym podłączaniu żywienia, gdzie każdy zbędny ruch...

źródło: comment_NT2GfvgGcFRzUB2brAVyVb7QWsq0RRIZ.jpg

Pobierz
  • 261
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fortySeven: szacun dla dzielnego taty !!Mój 10 miesięczny bombel na szczęście zdrowy. Życzę aby od też było z górki i zdrowia życzę.
  • Odpowiedz
@Violetowy87 wydaje mi się że nawet jak ci za dzieciaka wytną 1/3 jelita to potem w dorosłości wciąż będzie ci brakować 1/3 jelita ale musiałbym doczytać literaturę
  • Odpowiedz
@alteron: @Violetowy87: i w sumie inni, którzy pytali: jelito ma to do siebie, że w takich sytuacjach adaptuje się, i zwiększa powierzchnię, którą wchłania pokarm. Więc można mieć 1/3 jelita, ale wydajną jak cała - i na tym etapie teraz jesteśmy, inaczej musiałby nadal dostawać pokarm pozajelitowo. Największe ryzyko powrotu do żywienia to okres dojrzewania, kiedy to drastycznie wzrasta zapotrzebowanie - ale lekarze z kliniki żywienia (a naprawdę
  • Odpowiedz
Jak wykryli tą martwicę i na jakim etapie.


@George_Liquor: to była bardzo szybka akcja. Na badania prenatalnych było wszystko ok, kilka dni później żona koszła na kontrolne badania (cukrzyca ciążowa), a tam tachykardia, potem obserwacja, cesarskie cięcie, operacja, wszystko poszło w 3 dni

Opisałbyś jak Państwo pomogło :jakieś opiekunki itd. czy jak zawsze miało gdzieś?


@patrzpan: co do opiekunek i innych tego typu rzeczy - przysługują, ponieważ jest
  • Odpowiedz
@fortySeven To gratuluję bo 15 lat temu wypisali mi mamę ze szpitala z rakiem trzustki i sami musieliśmy załatwiać hospicjum domowe. Może w raku też się tak zmieniło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz