Wpis z mikrobloga

  • 769
Mircy co się u mnie w #pracbaza odjaniepawliło to ja nawet nie #!$%@? xD Pracowała u nas laska, która zgodziła się na odbywanie na początku bezpłatnego stażu. W tamtym tygodniu poszła do bossa i powiedziała, że w związku z tym, że pracuje tu już prawie pół roku, to chciałaby mieć umowę i wynagrodzenie.
I teraz najlepsze xD szef stwierdził jak to jakiś śmieć śmie śmieć prosić go o płacenie P E N S J I i posiadanie U M O W Y xD
Ok, on jest pracodawcą, on decyduje kogo zwolni. Ale to w jaki sposób to zrobił - napisał lasce list, tak kuźwa LIST, gdzie dziękuję za współpracę i kazał go wręcz jej w poniedziałek, gdy go nie będzie. Dodam, że nasz szef ma prawie 60 lat (a jak widać na przykładzie powyższego opisu zachowuje się jakby miał 6 lat). Laska odeszła wczoraj z łzami w oczach.
Od grudnia szukam nowej pracy, dzień kiedy stąd odejdę będzie jednym ze szczęśliwszych.
#pracbaza #zalesie #januszebiznesu #bekazpodludzi
  • 114
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@Bodzias1844: tak xd

@ks2m: zgadza się, ale użyłam tu pewnych kolokwialnie rozumianych pojęć i skrótów myślowych

@spidero: jak dotąd nie, aczkolwiek fakt że z względu na natłok obowiązków nie szukałam dostatecznie intensywnie
  • Odpowiedz
@dwojra: laska odkryła oczywistą prawdę, z czym przyjdziesz z tym wyjdziesz do pracy. Skoro zgodziłeś/aś się na frajerskie warunki to nie oczekuj zmiany bo jak to tak?
Ile to razy widziałem, jak osoby przychodziły jako inż do pracy na stanowiska techników/testerów z myślą, że po okresie 3miesiećy im dadzą inżyniera :) a potem bujali się 2-3 lata na pseudo awans, gdzie i tak po awansie dostawali sam dół widełek a Świeżaki
  • Odpowiedz
  • 197
@dwojra na miejscu tej babki, zgłosiłbym to wszędzie gdzie można. Pisał pisma i upierałbym się, że umowa była ustna na bezpłatny staż 1 miesiąc, a za resztę 5 miesięcy pracodawca nie płacił. Udokumentowane chodzenie do pracy przez pół roku, świadkowie i żądać zaległych wypłat. Do tego zgłaszać na wszelkie kontrole dziada z imienia i nazwiska, żeby donosy były legitne i żeby dziad wiedział komu podpadł. Nie chce mi się wierzyć, że ta
  • Odpowiedz
@dwojra: Uwielbiam takich Januszy. Każdego by #!$%@?ł jakby mu wlazł w drogę, albo miał inne zdanie niż on. Nic tylko fifa rafa co to ja nie jestem, wielki szefu, prezes #!$%@?... ale jak trzeba iść normalnie pogadać z pracownikiem, a nie daj Bóg zwolnić go to wtedy jest: "Pani Grażynko, pani przekaże pani X wiadomość, ale proszę poczekać, aż wyjdę na spotkanie. Aha i dziś już raczej nie wrócę do biura."
  • Odpowiedz
@dwojra: i zamiast napisać od razu gdzie taki wspaniały pracodawca, co by się inni nie nacięli to nie pisze nic... Ja rozumiem, że anonimowość i te sprawy ale od tego też jest tu skrypt...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@piastun: to ja dla kontrastu powiem, że po prawie dwóch latach w firmie zatrudniającej mniej niż 30 osób moje zarobki podwoiły się. Ale domyślam się, że jestem raczej w mniejszości
  • Odpowiedz