Wpis z mikrobloga

  • 10
@Protamina Tytuł bardzo clickbaitowy fakt, jednak odnosi się zapewne do tweeta Michała Pola, który między innymi wspomnieniami napisał że Kobe powiedział mu że uczył się o Polsce, także True story ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Protamina:

W konkursie literackim na temat słonia Anglik przedstawił pracę: „Moje doświadczenia w polowaniu na słonie w Afryce Południowej”, Francuz napisał esej na temat: „Seksualne i erotyczne życie słoni”, a tytuł opowiadania Polaka – „Słoń a Polska Niezależność Narodowa”
  • Odpowiedz
Serio w każdej sytuacji musi z dziennikarzy wychodzić takie zakompleksienie?


@Protamina: przecież to chodzi o jak największą liczbę wyświetleń, a nie jakieś kompleksy "dziennikarza". Ktoś dobrze wie, że wystarczy dopisać, że X lubił Polaków i ilość odwiedzin od razu idzie w górę.
  • Odpowiedz
@Protamina: Pamiętam jak była jakaś katastrofa lotnicza, w której zginęli Polacy mieszkający za granicą, a w wiadomościach cały czas podkreślali, że nie wiedzą czy ich dziecko lecące z nimi miało polskie obywatelstwo xDDD. W końcu okazało się, że nie... ufff prawie doszło do tragedii, całe szczęście umarło nie będąc Polakiem. Ludzie potrafią być naprawdę #!$%@?
  • Odpowiedz
Wczoraj o 23 Michał Pol prowadził na yt live'a gdzie opowiadal anegdotki jak to kilka raza spotykał bryanta na wywiadach/eventach w przeciagu swojej kariery dziennikarza i padło dokładnie to zdanie. A ze Pol wspolpracuje teraz z wp to oni biora sobie do artykułu dowolny cytat z jego wypowiedzi. Sama zagrywka mocno clickbaitowa ale kontekst jest troche szerszy
  • Odpowiedz
Wczoraj o 23 Michał Pol prowadził na yt live'a gdzie opowiadal anegdotki jak to kilka raza spotykał bryanta na wywiadach/eventach w przeciagu swojej kariery dziennikarza i padło dokładnie to zdanie


@MickeyBoy: dokładnie tak, swoją drogą świetny live
  • Odpowiedz
@Protamina dziennikarstwo już dawno zeszło na psy. Teraz liczą się tylko kliknięcia, wyświetlenia i clickbaity. Tak samo w wywiadach, mało jest kulturalnych i potrafiących dobrze poprowadzić wywiad dziennikarzy. Ostatnio oglądałam jakiś stary filmik z wywiadem BBC i jestem pod wrażeniem jak bardzo zmieniła się telewizja w ostatnich latach na minus.

A co do "polskich akcentów" to po prostu szukanie jakiegoś punktu zaczepienia. Kobe był wielką gwiazdą, ale w Polsce koszykówka nie jest
  • Odpowiedz