Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki chłodno jakoś za oknem i szaro, może by tak trochę włoskiej Sycylii zakosztować. W Palermo można spotkać zakonnice i golasy oraz przysiąść na schodach, gdzie zabili córkę Michaela Corleone. A poza tym podziwiać zachód słońca na bulwarach, choć i śmieci tam sporo.

Prośba o wykop (jeśli się Wam spodobało) - https://www.wykop.pl/link/5310091/palermo-golasy-i-corka-mafioza/

#podroze #podrozujzwykopem #wlochy #wykop #sycylia #palermo #mafia #historia #zainteresowania #ciekawostki #italia #architektura
Pobierz PrzekraczajacGranice - Hej Mireczki chłodno jakoś za oknem i szaro, może by tak troch...
źródło: comment_XXSH5VdT7qqk8Qno8kSdq6nTxBjFGKRq.jpg
  • 52
@ShpxLbh polecisz jakieś noclegi? Lece na tydzień do Katanii i nie wiem jak rozplanować noclegi. Myślałem siedzieć środa sobota rano w Katanii, weekend w Palermo, i znów wrócić do Katanii. Oczywiście krótko obejść Katanie a tak to jeździć pociągiem do taorminy, syrakuz itp
@mirkobiniu: Jeśli będziesz nocował w Taorminie polecam Villa Giannina B&B.
Nie jest przy głównym deptaku, wiec cena jest dość konkurencyjna. Śniadanie w noclegu, taras z widokiem na Etnę na dachu i świetny pomocny Host - Susana.
We wrześniu spędziliśmy tydzień i jestem zadowolony :)
@PrzekraczajacGranice: Palermo również słynie ze street foodu- polecam targ Vucciria- bazar, który w nocy zmienia się w gwarne miejsce spotkań Włochów w każdym wieku z masą barów i dzikich straganów. Owoce morza, kanapki z flakami i limonką, panini z pancettą- każdy znajdzie coś dla siebie. No i oprócz tego bary, w których piwo kosztuje 1 Euro :)
@czekoladowy_kundel: Polecam omijać większe miasta bo tam czarnych zawsze jest pełno i ubrać się na do pięknych mniejszych miasteczek na południu. Trzy lata temu byłem w Sorrento, dwa lata temu w Scilli a rok temu w Monopoli i przez całe wakacje w tych trzech miejscach czarnoskórych mógłbym policzyć na palcach jednej ręki