Wpis z mikrobloga

Miraski mam taki dylemat, chciałem zakupić Macbook Pro.

Byłby to pierwszy Mac, do tej pory tylko okienka były.
Komputer używany w sumie do programowania Python, PHP, HTML, CSS - proste projekty, można rzec akademickie.

Wiadomo budżet nie jest z gumy, wyczaiłem coś takiego:
https://www.olx.pl/oferta/macbook-pro-16gb-CID99-IDCJoFb.html#38344d97bd

Specyfikacja bez dramatu, tylko system chyba jakiś stary. Warte zachodu na pierwszego Maca?

#macbook #macbookpro
  • 8
@zafascynowany:

ad 1. Używałeś kiedyś Macbooka czy tylko takie widzimi się?
ad 2. Na pewno chcesz używany sprzęt? Rozebrałem parę laptopów i syf jaki znajduje się pod klawiaturą jest bardzo zniechęcający do zakupu używek. Co więcej Maca tak sobie sam nie rozbierzesz aby to wyczyścić.
@Login_login:

ad 1. Nie używałem, mam iPhone i myślałem, żeby dokupić Maca, bo i tak zaraz będę musiał się rozglądać za jakimś innym sprzętem przenośnym :)

ad 2. Domyślam się, że może być syf, w końcu to sprzęt używany. Ma za to jedną zaletę - cenę, taka konfiguracja jako sprzęt nowy jest na ten moment dla mnie nieosiągalna. :(
@zafascynowany: 2012 jak dobrze poszukasz to wyrwiesz za 900-1000 pln dysk ssd kosztuje z 100 pln ram zalezy ile chcesz wlozyc.. sprawdz czy 2012 ma jeszcze wsparcie apple jezeli nie to szukaj juz czegos nowszego 2013-2014.
Specyfikacja bez dramatu, tylko system chyba jakiś stary


@zafascynowany: System z 2018 roku, ale spokojnie zrobisz update do Cataliny, ten model jeszcze się łapie. Właściciel pewnie nie instalował, bo Catalina nie obsługuje aplikacji 32-bitowych i dużo starszego softu nie działa.

Jakbyś go kupował, to od razu wywal ten gównodysk 5400 i wstaw SSD. Tam wchodzi zwykły 2,5 na SATA, wymiana jest bardzo prosta.