Wpis z mikrobloga

Pierwsze kroki z programem #pro100, plan kuchni do domu. #!$%@? trochę bo mam wersję demo i nie da się zapisać projektu. Ale jako tako podstawowe funkcje ogarniam. Może uda mi sie ogarnąć wersję studencka #topsolidwood to pod koniec roku przeskocze z obsługi maszyn na projektownie. Byłoby milo.
#budujzwykopem #pro100 #meble #stolarstwo #kuchnie #pracbaza #planyna2020
A.....8 - Pierwsze kroki z programem #pro100, plan kuchni do domu. #!$%@? trochę bo m...

źródło: comment_vBaYOYWocz6G2eK1FUEUSRONRkNlRPKT.jpg

Pobierz
  • 28
@Andi128: xD ja p3irdole xDDDDDDDDDDDDD
Pozdrowienia w rok.....
To samo zrobisz w blenderze,3dsm i kuhwa potem zrobisz foto realizacje która wygląda jak by ktoś był w takiej kuchni.
Chociaż do tej pory nie ogarniam jakim ciulem ludzie mają klientów na tego typu wizualizacje + projekty, które wyglądają jak by ktoś w simsach randomowo poustawiał meble i kliknął PRINT SCREEN
@Andi128:
Ale że jeszcze tak spytam
Ty chcesz przeskoczyć w obrębie swojej pracy na inne stanowisko ?
Z typa co wykonuje meble na typa co projektuje "meble" albo już cały układ ?

Bo jak chcesz zacząć w rok od początku zająć się projektowaniem wnętrz i ich wizualizacją to powodzenia...
To nie jest tylko nauka programów ale też materiałów, kolorów,technologii i trendu.

No ale w sumie też mam znajomego co "sobie kupił
@samuraj24: ten program służy do projektowania wnętrz, ale jego głównym celem nie jest robienie zajebistych wizualizacji, to tylko zadanie poboczne umilające pracę z klientem, żeby mu to ładnie pokazać; głównym celem tego programu jak i innych do projektowania mechanicznego, budowlanego, jest wygenerowanie dokumentacji ze stworzonego modelu 3D.
Programy typu TopSolid, WoodSolid, czy inne do projektowania wnętrz/mebli wyewoluowały z SolidWorksa do projektowania mechanicznego. Program ten kosztuje jakieś 5tyś euro; i gdy zaczęto
@samuraj24: może kusi ceną? Choć osobiście widziałem typów, co dali za fotografa na wesele prawie 5k a dostali w zamian zdjęcia trącające amatorką. Aczkolwiek ceną nie ma co się sugerować, bo ja dałem za foto+wideo 2.5k a wynik warty 3x tyle
@OdchylkiBicia: dokladnie, ja to moze od początku wyjaśnię. Mam siostre. Siostra ta pracuje w projektowni fabryki mebli. Mówi że często mają zwrot z hali produkcyjnej zwroty ze coś się tnie czy obrabia za długo. Bo nie mają pojęcia jak działaja maszyny itd. Od 8 lat pracuje przy obsłudze tych maszyn CNC, wiertarek, okleinarek, pił panelowych i centrów obróbczych. więc pomyślałem że przyjrzę się programom w których pracują. Siostra mówiła że większość
@OdchylkiBicia: u nas wizualizacje jak najbardziej powstaja, choćby do katalogów czy na stronę. Z tym że są robione na podstawie zdjęć gotowego produktu. Przyjezdza fotograf, robi zdjęcia na białym tle i sobie to obrabia dodajac tła itd. Więc to powstaje na końcu a ja chciałbym zajmować się samym początkiem. Na początek wystarczy że zrobię skrzynkę, rozbije na elementy (nie wiem czy w tych programach Graficznych też to tak działa) zrobię zestawienie
@Andi128: właśnie na tym polega różnica, programy do grafiki są tylko robienia renderów, animacji; nie zrobisz w nich dokumentacji wykonawczej, nie wykonają obliczeń giętej blachy do rozwinięcia na płasko
Dla tego jeśli ktoś z chce zrobić dobry render, to najpierw rysujemy w SolidWorksie, dzięki czemu możemy na dalszym etapie stworzyć dokumentację na warsztat, a grafik w tym czasie może zaimportować model i obrabiać u siebie.
@OdchylkiBicia: w stolarstwie jest o wiele prościej bo to są obróbki typu kilkanaście wierceń na elemencie. I tu pojawia się problem projektowni. U mnie jest podobnie więc wiem o co chodziło mojej siostrze. To są błędy typu rozstaw między wierceniami 100mm i wtedy maszyna wierci kazdy w otwór osobno, a jeśli dać 96 mm (rozstawy wierteł co 32mm) to przewierci 4 otwory jednocześnie. Czy np piła panelowa z dwoma piłami pod