Wpis z mikrobloga

#oczy #okulary #wzrok #okulista czy takie okulary "zerówki" z filtrem światła niebieskiego coś dają? Coraz częściej czuje, że męczą mi się oczy, słońce jakieś takie ostre, myślałem czy się nie zaopatrzyć w takie. Mam 46lat, trochę w pracy spawamy (oczywiście używamy masek ale jednak zdarzy się, że zrobi się "zdjęcie" przypadkowo ;)). Na codzień używam na urządzeniach filtry światła niebieskiego.
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@salvador5000: okulista nie zalecił szkieł progresywnych? Może odczuwasz dyskomfort przy patrzeniu na bliskie obiekty, ale oglądanie telewizji z odległości już tak nie przeszkadza.
@rukh jak mam być szczery to u okulisty jeszcze nie byłem. Za miesiąc będę miał badania okresowe to podpytam. Jak nic się nie dowiem pójdę "prywatnie" do lekarza. Nie do punktu z okularami żeby mi nie wciskali na siłę czegoś. Widzę dobrze, jednak każda zmiana pomieszczenia z ciemnejszego do jasniejszego, z ciepłego do zimnego itp powoduje łzawienie, mrużenie powiek. Jest dyskomfort. Szczególnie podczas prowadzenia samochodu.