Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze słyszałem na Polsat News, że: zgodnie z nowymi procedurami bezpieczeństwa polscy studenci (co wrócili z chin) dostali do wypełnienia ankiety aby w razie"w" był ulatwiony kontakt z nimi i wszyscy poszli do domu? xD

#polska #chiny #heheszki
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DobrzeNaoliwioneLozysko @zjadlbym_kebaba: przymusowa hospitalizacja jest tylko w przypadku określonych chorób, to samo z kwarantanną (art. 34 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi); powiatowy inspektor sanitarny może nakazać poddanie się badaniom, nawet jeśli choroba nie została rozpoznana w Polsce (art. 33)

I wg Głównego Inspektora Sanitarnego grupa studentów wspomniana przez OPa @DMMotoAdventures była weryfikowana dwukrotnie, plus skierowana na obserwację - więc albo Polsat, albo
  • Odpowiedz
@Nahcep ja to słyszałem wczoraj wieczorem w TV. To nie tak, że na obserwację zostali zabrani dopiero dzisiaj? Nie jestem specjalistą, ale jak badaniem na lotnisku mogli stwierdzić, że ktoś jest zdrowy lub nie jak wirus nie daje objawów przez kilka dni? Robili jakieś gruntowne, specjalistyczne badania czy zrobili "badanie", powiedzieli że ok i leć/idź pan jak najdalej od nas? Ale dopiero dziś ktoś dostał zjebkę i nagle zabrali ich na
  • Odpowiedz
@maad: Już się lepiej nie wypowiadaj, bo z każdym zdaniem coraz bardziej utwierdzasz wszystkich w swojej ignorancji i tym że jak młody pelikan łykasz tę panikę. Na grypę rocznie umiera około 650 tys. ludzi (dane WHO) czyli statystycznie przez pierwsze 26 dni tego roku zamarło około 46,5 tys. ludzi, a na 2019-nCoV 57 sztuk, także wnioski wyciągnij sam...
  • Odpowiedz