Wpis z mikrobloga

@Portowiec

często wbrew pozorom to ta polska pizza z wieloma dodatkami i sosem czonskowym jest po prostu smaczniejsza i tyle

Albo po prostu Polacy mają kubki smakowe niewiele lepsze od świni i zeżrą wszystko co tłuste i intensywne w smaku, choćby przygotowane z najgorszej padliny.
  • Odpowiedz
@chuckmls
@GrammarNazi
niestety prawdziwa włoska pizza to tylko we Włoszech. Znalezienie "prawdziwie włoskiej pizzy" w Polsce jest praktycznie niewykonalne, zawsze będzie to bieda wersja, nawet w najlepszych włoskich restauracjach i z najlepszymi składnikami.
To co uważałem za najlepszą włoską pizzę w Polsce po pobycie we Włoszech smakuje jak kiepskiej jakości pizza tam na miejscu.

Tak się wydaje, że nie ma nic prostszego niż placek z serem i sosem pomidorowym, ale wystarczy spróbować
  • Odpowiedz
@Portowiec: hurr durr polaczku, nie znasz siem, wloska pizza to nadjedzenie, a jak ci cos nie pasuje to idz zrec pyry. tylko pizza z sosem pomidorowym, na cienkim ciescie i z oliwą z oliwek. @sebsossj: w dupie mam co mysli o mnie narod ktorego jedynymi osiagnieciami są: pizza i przegrana w czasie 2ws. @ChrystusChytrys: nie, pizza to swietosc, ramen tak samo.
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: Sam się mylisz. Te restauracje są jedynie w turystycznych miejscach pod turystów. Reszta Włochów uważa to jako fast food taki kebab dla studentów zeby coś rano zjadli po taniości. xd Potwierdzone info od sporej liczby Włochów których znam.
  • Odpowiedz
@Cineczeq no tak, byłem w miejscach gdzie jeśli już byli turyści, to byli to tylko Włosi i widziałem jak zarówno lokalsi jak i ci włoscy turyści jedli zajebistą pizzę w restauracjach, ale się mylę, bo tobie znajomi Włosi tak powiedzieli ¯_(ツ)_/¯

Tak jak pisałem, są miejsca gdzie kupisz podgrzewaną pizzę na metry za psie pieniądze jako fast food i są restauracje gdzie zjesz taką pizzę, że pitok odpada.
Może w mocno turystycznych
  • Odpowiedz
@januszdoe: Ale weź tak nie mów, bo zaraz cię zjadą, że jesteś zwykłym p0laczkiem bez gustu i jak w ogóle śmie ci się podobać coś naszego a nie oryginalna włoska od Giuseppe z Neapolu z lokalu ukrytego gdzieś we włoskich merda uliczkach, jak smie ci nie smakować ten placek z dwoma dodatkami na krzyż i #!$%@? sosem pomidorowym jak w gołąbkach
  • Odpowiedz
@januszdoe: @Portowiec: Może i wyolbrzymiłeś z tym Giuseppe z ukrytej uliczki, ale z moich doświadczeń, to najprawdziwsza prawda ;) Jedząc pizzę w Rzymie, Rimini czy Bari niczym się nie zachwyciłem - w mojej rodzinnej miejscowości są dwie pizzerie które placki robią wedle "tradycyjnych" włoskich receptur i gdyby nie widoki za oknem, to różnicy nie było :p Za to będąc na zadupiach pokroju Vasto, Trigoso czy w zajebistej miejscowości niedaleko San
  • Odpowiedz
czasem mam ochotę na prawdziwą kraftową pizzę na idealnym cieście a czasem chcę taką która ma mnóstwo dodatków i dodatkowe sosy, dobrze że jest taka różnorodność
  • Odpowiedz
@Portowiec:
@januszdoe: Nie barany, powiedzą żeby japę zamknał bo to, że wam włoska pizzka nie smakuje to nie znaczy, że innym też. Chcesz #!$%@? z sosem tak żebyś cały nim #!$%@?ł to jedz. Ale nie wmawiaj innym, że coś jest lepsze bo ty tak twierdzisz. We Włoszech jedzą bez sosu bo taka tradycja i basta. Tfu
  • Odpowiedz