Wpis z mikrobloga

Od kilku dni mam bardzo dziwne sny, czegoś takiego nigdy nie przeżyłem tym bardziej że od tygodnia śnią mi się codziennie...

W śnie "budzę się" w swoim łózko i czuje strach, tak jakby coś bardzo złego mnie obserwowało. Próbuje wstać ale jest to bardzo ciężkie ze względu na strach który czuje...oświecam światło w pokoju ale one ledwo świeci, tak słabo że praktycznie nic nie daje i nie pozwala poczuć mi się bezpieczniej.

Wstaje i szybko biegam po domu i świece światła, cały czas czując ten strach i cały czas czuje że coś mnie obserwuje ale w każdym miejscu gdzie świece światło albo one nie działa albo świeci bardzo słabo...po chwili odkrywam że to sen i budzę się.

Oczywiście budzę się dalej tak naprawdę śpiąc tyle że dzięki temu myślę że się już obudziłem w rzeczywistości i że już jest bezpiecznie ale niestety nie jest...po chwili dzieje się wszystko od początku :P

Czasem podczas tego snu dzieje się coś więcej, np. spotkam kogoś z rodziny podczas biegania po domu i świecenia świateł ale nie mogę z tobą osobą wejść w konwersacje ani nic zrobić.

Ale najgorsze jest to że budzę się tak wiele razy, czasem budzę się naprawdę ale już sam nie wiem czy na pewno się budziłem czy nie...jak obudzę się w rzeczywistości to nadal jestem mega wystraszony i nadal czuję ten otaczający mnie strach i to że ktoś mnie obserwuje...

Miał ktoś z was podobne przeżycia? myślicie że skąd się te sny biorą?

#sny #zalesie #swiadomysen #pytanie #straszne
G.....s - Od kilku dni mam bardzo dziwne sny, czegoś takiego nigdy nie przeżyłem tym ...

źródło: comment_vJkDID3D3BlIyVwUdQZCkO1vTch1o1nb.jpg

Pobierz
  • 6
@GamesFlemes: W skrocie - gdy orientujesz sie ze to sen postaraj się wymyślić coś w stylu - chce zeby swiatlo się zaswieciło. Swiadome snienie mozna wykorzystac jako formę terapii, po prostu wymyśl, że pojawia się to co Cie przesladuje. Możesz wymyslic scene ze siedzisz z tym czyms na kawce i pytasz, czemu cie przesladuje i czy mogłoby przestać. Brzmi komicznie ale wyprobuj.
@GothBoyy666: Czasem podczas tego snu nie mogę się ruszać a podczas tego "paraliżu" nie wiem czy śnie czy już nie :/

Jak dalej będę miał tego typu sny na pewno zacznę się interesować świadomym śnieniem, na chwilę obecną mam szczerą nadzieje że to się szybko skończy.
@GamesFlemes: Używasz jakichś substancji psychoaktywnych? Dziwne rzeczy ze snami mogą wynikać z zaburzonej transmisji serotogenicznej.

Same koszmary mogą też wynikać z życia w stresie lub innych zaburzeń funkcjonowania na co dzień. Od dawna masz nieprzyjemne sny? Jeśli tak to to co robisz po obudzeniu może być manifestacją jakiejś fobii która ci się wyrobiła z tego powodu.

A może to lunatyzm? Lunatycy mogą w jakimś stopniu utrzymywać świadomość tego co się dzieje,
@Jake_921: Od tygodnia, myślę że są to jakieś od dawna skrywane lęki które teraz się uaktywniają.
Dużo nad tym myślałem i przypomniałem sobie że już kiedyś miałem podobne sny, ale pojawiały się one raz na...może kilka miesięcy? :/

Jestem w trakcje rzucanie papierosów i właśnie czytam że to może być jeden z wielu powodów tych snów, ogólnie nic nie biorę, jedynie alkohol raz na dwa tygodnie.
Wyrób sobie nawyk robienia testów rzeczywistości po przebudzeniu, to nie będziesz się zastanawiać czy śpisz czy nie. Jak nie śpisz, no to chyba powinno być już wszystko ok, a jak śpisz to też, bo przecież nic Ci się nie stanie. Wiem, że łatwo mówić, ale zamiast się zadręczać, spróbuj wykorzystać sen do pozytywnych rzeczy. Gorzej jak nieświadomy, no ale jeżeli to są sny typu budzenie się w łóżku to robisz test i