Wpis z mikrobloga

Olimpiada #!$%@?, odcinek 2137. Służbami specjalnymi kieruje gość po wyroku, a kieruje tak, że w wyniku afer jednocześnie do dymisji idą szefowie CBA i ABW. Księgowa wynosi 10 baniek w reklamówkach. Akcje w stylu "szefową instytutu o strategicznym znaczeniu zostaje żona gościa skazanego za szpiegostwo na rzecz Rosji". Minister ma oczywiście na to wyj**ne, zwierzchnicy ministra również (albo nie mają #!$%@?, ale minister trzyma ich jaja w szufadzie zamkniętej na kluczyk).

A sam szef ABW - młody zdolny, z kaprala na pułkownika w półtora roku. Jego następca - też zdolny, Staszek co chce się sprawdzić w kontrwywiadzie. Burdel w tym archeo mają nielichy, przecież tam muszą odchodzić akcje jak z kawałów o Stirlitzu.

Alezapeło ośmiorniczki i ambergoldy. A teraz 500 plus i prezydent pomazaniec boży nie czyta z kartki.

A, byłbym zapomniał - Komorowski wchodził na krzesło. A co powiecie na to, jak Papierz, szef dyplomacji z pisu na oficjalnej delegacji w Japonii udaje, że podmywa sobie jaja w kadzi w najważniejszej japońskiej świątyni.

#bekazprawakow #bekazpisu #polityka
  • 22
Akcje w stylu "szefową instytutu o strategicznym znaczeniu zostaje żona gościa skazanego za szpiegostwo na rzecz Rosji". Minister ma oczywiście na to wyj**ne, zwierzchnicy ministra również (albo nie mają #!$%@?, ale minister trzyma ich jaja w szufadzie zamkniętej na kluczyk).


@mucher: Coś więcej o tej sprawie?
@flager: Proszę bardzo.

Rano 4 października minister środowiska wręczył nominację nowej dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego. Po południu tego samego dnia składała już rezygnację. W tle są działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dopiero po nominacji ABW przekazała wiceszefowi resortu środowiska informację, że mąż nowej dyrektor niedawno został skazany za szpiegostwo na rzecz Rosji - ustalili dziennikarze tvn24.pl.


https://tvn24.pl/polska/minister-henryk-kowalczyk-powolal-nowa-dyrektor-panstwowego-instytutu-geologicznego-jej-meza-skazano-za-szpiegostwo-ra979426-2294680
@mirasKo-Kalwario: Aż tak dobrze to nie. Jedynie oskarżenia ambasadora w Tokio, dyplomaty, profesora prawa, związanego z Japonią. Vs pan Papierz:

O Papierzu zrobiło się głośno latem zeszłego roku, gdy jeszcze jako wiceszef resortu złożył oficjalną wizytę w rządzonym przez oskarżanego o zbrodnie wojenne Baszara al-Asada Damaszku. Papierz to były analityk Urzędu Ochrony Państwa i członek Ligi Republikańskiej, w której działał razem z Mariuszem Kamińskim, dziś szefem MSWiA i nadzorcą służb.


https://www.wprost.pl/kraj/10291558/byly-ambasador-doniosl-na-szefostwo-msz-zaczal-symulowac-ze-obmywa-sobie-genitalia.html
A, byłbym zapomniał - Komorowski wchodził na krzesło


@mucher: Tylko sprostuję- to był podest do robienia zdjęć, na który Komorowski wszedł, bo o zgrozo, mieli zrobić grupowe zdjęcie. Poprosili, żeby zszedł, bo chcieli zrobić jeszcze jedno wcześniej z uściskiem dłoni. Nie lubiłem tego człowieka, ale włażenie na krzesło to jeden z największych fake newsów dotyczących go.
@adibor: Wiesz, bylem w paru krajach. Nikt - NIGDZIE - nie powiedzial, ze podoba mu sie jego rzad i politycy.
Zrozum: N-I-G-D-Z-I-E.

Nie ma takiego miejsca, gdzie ludzie sa zadowoleni z rzadu.

Wiec co zrobisz? Ile jest rewolucji obecnie na swiecie? Ile sie udalo? Ile bylo dobrych dla obywateli?

Nic nie zrobisz i jedyne co mozesz zrobic dla siebie samego to zyc i miec to w dupie!
Nikt - NIGDZIE - nie powiedzial, ze podoba mu sie jego rzad i politycy.

Zrozum: N-I-G-D-Z-I-E.


@comfyStefan: to chyba w Polsce nie byłeś, tutaj połowa społeczeństwa jest zachwycona obecnym rządem.

Wiec co zrobisz?


@comfyStefan: no nie wiem, wybierzesz kogoś innego? Zorganizujesz protest? Nawet w Polsce w ostatnich latach były skuteczne protesty (z perspektywy protestujących)

Nic nie zrobisz


@comfyStefan: ja akurat zrobiłem i wybrałem lepszy rząd nogami

miec to w
@adibor:

to chyba w Polsce nie byłeś, tutaj połowa społeczeństwa jest zachwycona obecnym rządem.


no akurat w ciagu 2 lat bylem w Polsce 3 razy i albo byly heheszki z rzadu ale otwarte plucie w bok przechodzac Nowogrodzka XD I mowie tu o randomowych ludziach, nie jakiejs tam specjalnej grupie

protest


za powazny protest to tak wylapiesz, ze jeszcze twoje wnuki beda pamietac XD

wybrałem lepszy rząd


to musisz byc niezle
@mucher: Czym dluzej tu zyje tym bardziej dostrzegam ,ze jestesmy narodem ... wiesniakow.W senie - chlopow.To po prostu widac wszedzie.Na kazdym kroku.Jak pis wygralo wybory to powtarzalem wszystkim ,ze to bardzo zle.PO robilo walki i afery ale nie uprawialo patriotycznej propagandy.Natomiast za pisu jest jeszcze wiekszy syf ale wystarczy rzucic haslo "husaria przed palac" albo pilnowac policji na marszu niepodleglosci i to juz wystarczy aby zadowolic Polakow.Spoleczenstwo uwaza ,ze to wystarczy