Wpis z mikrobloga

@mp3-10: można wyhodować na szpinaku np. komórki serca czy inne tkanki. Rośliny są coraz częściej używane jako scaffoldy (rusztowania) pod hodowle komórkowe czy tkankowe :)

@Fake_R: proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Siaa - @mp3-10: można wyhodować na szpinaku np. komórki serca czy inne tkanki. Roślin...
  • Odpowiedz
@kwahu666: nie, to o innym zespole. Ja tylko powtórzyłam metodykę z ich publikacji, bo potrzebuję do zajęć ze studentami, na jakąś Noc Biologów czy coś. Ludziom się zawsze podoba to co dzieje się na ich oczach, co jest zjawiskowe. Fajnie kogoś zainteresować tematem, może nawet spowodować, że też wybierze w przyszłości drogę naukową.
  • Odpowiedz
@Siaa: dla mnie już za późno, no ale Ty działaj. Psuj, wytwarzaj i kombinuj!
Pytanie dodatkowe: czy teoretycznie można zdecellularyzować coś większego? Cała roślinę, drzewo?
  • Odpowiedz
Ludziom się zawsze podoba to co dzieje się na ich oczach, co jest zjawiskowe. Fajnie kogoś zainteresować tematem, może nawet spowodować, że też wybierze w przyszłości drogę naukową.


@Siaa: heh, a potem ci biedni studenci inwestują kolejne lata wierząć, że już zaraz,, już za chwilę będzie coś kolorowego i widowiskowego. A tu tylko przezroczyste, brązowe i żółte. Pułapka zadziałała perfekcyjnie <3

W sumie to zajebista sprawa, te komórki się czymś wymywa,
  • Odpowiedz