Wpis z mikrobloga

Nie chcę być złośliwy, ale gratuluję wszystkim, którzy zainwestowali w #kuetzal nie wysilając się, żeby przynajmniej sprawdzić w estońskim odpowiedniku naszego krs-online wysokości kapitału własnego tej "firmy", który wynosi, uwaga, 2500 euro xD. Dla #envestio to... tak, dokładnie tyle samo. Pisałem o tej jak i innych wałach @pszymczyk2 na pw ponad 2 miesiące temu, co nie przeszkadzało mu dalej pisać o tych serwisach w superlatywach i oczywiście nikogo nie namawiać ( ͡° ͜ʖ ͡°) BTW. truskawka na torcie - obejrzyjcie sobie stronę https://themarinecode.com/ - jeden ze sztandarowych projektów na Kuetzalu - znajdziecie tam zdjęcie Mateusza Damięckiego podpisanego jako Project manager Mateusz Nowak xDD
#sociallending
Rapidos - Nie chcę być złośliwy, ale gratuluję wszystkim, którzy zainwestowali w #kue...

źródło: comment_wZup3gzrHqCoS6FdMp0cTvQZiHeJeFRv.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Rapidos: Crowdestor ma w tej chwili ponad 300k funduszu buybackowego, mimo tego, ich kapitał zakładowy z tych 2.5k nie drgnął. Po prostu te środki są gdzie indziej wykazywane w bilansie.

Te firmy lecą na kredytach, pożyczkach, tylko tyle żeby wynająć biuro, sprzęt i mieć kasę na rozruch, żeby postawić stronę, zatrudnić trochę ogarniętych ludzi i tyle. Nic dziwnego, że w końcu ktoś postanowił przykręcić lody. Bardziej bym zadał sobie pytanie, jak
  • Odpowiedz
@vinmcqueen: Ja bym się nawet pogodził z 2,5k Crowdestora, o ile byłbym w stanie zweryfikować, że mają wiarygodnych kontrahentów, którzy dodatkowo potwierdzają, że mają z Crowdestorem do czynienia.

Bottom line - kapitał zakładowy może być większy/mniejszy, może nawet i być czerwoną flagą, chociaż dla mnie to skrajne przypadki. Kapitał zakładowy nie jest też kapitałem gwarancyjnym


@vinmcqueen: Zgadza się, też nie sądze że nim jest, tyle tylko że przed zainwestowaniem chciałbym
  • Odpowiedz
@Rapidos: w przypadku Mintosa, odpowiedzialność leży poza nimi, to jedynie dla nich kwestia wizerunkowa. Buyback realizują firmy spoza platformy, Mintos jedynie ma to egzekwować poprzez umowy, które ma zawarte z firmami operującymi na ich platformie.

Crowdestor ma już trochę w całości spłaconych projektów. Nie mówię, że nie ma ryzyka że któregoś dnia zamkną straganik i uciekną na Kajmany, no ale na pewno "tracking record" zwiększa ich wiarygodność.

Paradoksalnie dla tego rynku
  • Odpowiedz
@vinmcqueen: Co ma to uwiarygodnić? W sytuacji kiedy nie masz żadnej innej gwarancji - wszystko. Nie mówimy tu o perspektywie przedsiębiorcy, a o naszej perspektywie - potencjalnego inwestora.


@Rapidos: kapitał zakładowy w każdym wypadku w tego typu działalności to będzie jakiś promil wszystkich depozytów i nie ma żadnego znaczenia. Mintos ma 750k euro kapitału a depozytów ma obecnie 4.5 mld - więc to jest zerowe zabezpieczenie.
  • Odpowiedz
@splitt: Zgadza się, tylko reputacja Mintosa nie jest budowana na kapitale, a na jego partnerach, którzy są weryfikowalni. Więc nie mamy tu do czynienia z sytuacją, w której nie masz żadnej innej gwarancji.
  • Odpowiedz
@Rapidos: To ile Twoim zdaniem powinien wynosić kapitał zakładowy takiego envestio, aby była "gwarancja". Załóżmy, że envestio przyjąl 30mln depozytów.
  • Odpowiedz