Wpis z mikrobloga

Rozumiem że można mieć lewacki światopogląd, sam zgadzam się w niektórych sprawach z prawakami a w innych z lewakami ale wytłumaczy mi ktoś jak w 2020 roku można mieć skrajnie lewackie poglądy na gospodarkę?

#4konserwy #konfederacja #neuropa
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sinti: zgadzam się przez dobrobyt młodsze pokolenie ma roszczenia wobec państwa. Skoro bogate to dawać kasę, nie po to rodzice #!$%@? żebym teraz nie dostawał. I dodać można że ludzie to głównie ulepy umysłowe i dają się przekupić swoimi pieniędzmi.
  • Odpowiedz
@xdemon: wkurza mnie że ludziom podaje się liczbe ile będą zarabiać po podniesieniu minimalnej a oni się cieszą. Oni zarabiają teraz grosze wiecej(część wrzuci się w podatki i ceny produktów), ja tracę. Ale są ameby które będą twierdzić że PiS/Po załatwili nim podwyżki. Rodzice(całe życie PO) u mnie traktowali podniesienie płacy minimalnej przez PO jako podwyżki, za PiSu jako podwyżki cen.
  • Odpowiedz
jak w 2020 roku można mieć skrajnie lewackie poglądy na gospodarkę?


@xdemon: Ludzie wierzą, że na facebookach rozdają ajfony bo folia była zła, to i w słuszność socjalizmu/komunizmu są w stanie uwierzyć.
  • Odpowiedz
@xdemon: Standardowy chochoł.

Osób postulujących 75% jest mało, albo nie ma ich wcale.
Centralne planowanie? A co przez to rozumiesz?

Każdy rząd w pewnym stopniu "planuje" gospodarkę, bo stara się ją stymulować.
  • Odpowiedz
@Lipathor: „Wprowadzimy sprawiedliwą i progresywną skalę podatkową. Mniej zarabiający będą wreszcie płacić mniejsze podatki niż milionerzy” – pisze partia Zandberga. Według Partii Razem jeśli zarabiasz więcej niż 3650 zł netto, czas zacząć się dzielić tym „bogactwem”.
  • Odpowiedz
@Lipathor: Nigdy nie zagłosuję na kogoś kto uważa że po 5 latach studiów ścisłych w Warszawie powinienem źle się czuć dobrze zarabiając i powinienem podzielić się pieniędzmi.
  • Odpowiedz
@xdemon: a ktoś Ci mówi, że masz źle się czuć dobrze zarabiając?
A kontynuując myśl - w krajach komunistycznych nie było podatków. Bo nie uważasz chyba Razem i Zandberga za 'skrajne lewactwo'?
  • Odpowiedz
@xdemon: według kalkulatora razem, osoba zarabiająca 6500 brutto, będzie dostawać 4500, a nie 4600. Ten kalkulator długo nie byl chyba modyfikowany.
Czy miałoby to sens? Tak, jeśli państwo zwiększyłoby udział inwestycji w wydatkach publicznych, a obcięło socjal czy sport i kulturę. Należy się pogodzić z tym, że podatki muszą być wyższe, bo Polska przez lata przejadała kasę, zamiast inwestować w energetykę czy infrastrukturę. A już nie mówię o budownictwie mieszkalnym,
  • Odpowiedz
Wprowadzimy sprawiedliwą i progresywną skalę podatkową. Mniej zarabiający będą wreszcie płacić mniejsze podatki niż milionerzy” – pisze partia Zandberga. Według Partii Razem jeśli zarabiasz więcej niż 3650 zł netto, czas zacząć się dzielić tym „bogactwem”.


@xdemon: To Zandberga chyba działalności nie prowadzi bo jest taki już podatek na firmy.
  • Odpowiedz