Wpis z mikrobloga

Rozumiem że można mieć lewacki światopogląd, sam zgadzam się w niektórych sprawach z prawakami a w innych z lewakami ale wytłumaczy mi ktoś jak w 2020 roku można mieć skrajnie lewackie poglądy na gospodarkę?

#4konserwy #konfederacja #neuropa
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludzie wierzą, że na facebookach rozdają ajfony bo folia była zła, to i w słuszność socjalizmu/komunizmu są w stanie uwierzyć.


@Neapolitano: Ludzie też wierzą, że w kapitalizmie będą zbijać kokosy "bo są pracowici i bendo durzo pracować". Tak jak socjalizm nie działa, tak samo 100% "wolny rynek" też nie działa.
  • Odpowiedz
Ludzie też wierzą, że w kapitalizmie będą zbijać kokosy "bo są pracowici i bendo durzo pracować"


@Karbostyryl: Nie wystarczy dużo pracować, trzeba się też rozwijać ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Afryce ludzie pracują przykładowo na roli ale co z tego, jak są mało efektywni?
  • Odpowiedz
@rybsonk: nieważne ile osób dotknie ten podatek, ważne, że chcą opodatkować aż 75%
Tłumaczenie się, że ogromny podatek jest w sumie okej, bo dotknie niewiele osób to ignorancja

Poza tym, o to RAZEM przecież chciało wprowadzenia MAKSYMALNEJ emerytury i przepchnięcia przy tym zniesienia 30 krotności
  • Odpowiedz
@xdemon: Chyba prędzej skrajnie prawacki, bo ten jest jak najbardziej żywy i ma się dobrze, no ale wiadomo, zawsze lepiej ignorować realne problemy i walczyć z urojonymi( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xdemon: a skrajnie liberalne? Większość kapitału gromadzi coraz węższe grono najbogatszych, dobra dziś podstawowe jak samochód czy mieszkanie dla najbiedniejszych są droższe, niż dla ludzi posiadających kapitał (kredyt i ttp.). W dobie światowych potentatów i konglomeratów nie ma mowy o konkurencji.
  • Odpowiedz
@xdemon ja tam bym się cieszył jakby funkcjonowało "każdemu według jego potrzeb, od każdego według jego zdolności". Ja potrzebuję willi i nowego telewizora min. 70 cali, a od siebie mogę dać potężnego kupsztala.
  • Odpowiedz