Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mną kompot. Udało mi się pozbyć utrapienia, które było ze mną od ponad pół roku. Zeszłej wiosny kupiłem Forda Mondeo 3, ale bardzo szybko okazało się, że co tylko może to w nim pada - zaczęło się od dziwnych wibracji na kierownicy, potem zaczął brać coraz więcej oleju, finalnie dymił jak czołg że względu na lejące wtryskiwacze. Dzisiaj koszmar się skończył. Jeszcze przed robotą przyjechał gość bo szukał auta dla syna, a że jakiś był mało dociekliwy to o te wady nie dopytał, więc mogłem odzyskać spora część wrzuconej kasy. Nigdy więcej nie kupię diesla - pytanie jakie fajne benzyniaki w tym segmencie można dostać za jakieś 10-12k?

#samochody #pytanie #pytaniedoeksperta #mechanikasamochodowa
teddybear69 - Mirki, pijcie ze mną kompot. Udało mi się pozbyć utrapienia, które było...

źródło: comment_dRayiazFRo0NJdmsg8XnK4zzzhI2OMsX.jpg

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
@Electro_01: No i ja się skontaktowałem na piśmie, zrobiłem ekspertyzę, wystawiłem kosztorys (bez wypisywania pierdół, po prostu grubsze tematy o których sprzedający musiał wiedzieć jeżdżąc tym samochodem od momentu kiedy auto miało 3 lata do momentu kiedy auto miało tych lat 9) z informacją, że daję tydzień na ustosunkowanie się do pisma. Pan się ustosunkował, że mam się #!$%@?ć, bo on jest sprzedawcą prywatnym i nic nie musi, no to mu
  • Odpowiedz
@t_grzybek: @aksal89: A jak z 2.0 TDDi na pompie? Też taki awaryjny? Pytam bo potrzebuje auto sporadycznego ciągania przyczepki i musi mieć możliwość targania 750kg bez hamulca (Mondziaki w dieslu mają tak, +często z hakiem są). Chyba, że znacie coś innego w dobrych cenach.
  • Odpowiedz
Nigdy więcej nie kupię diesla - pytanie jakie fajne benzyniaki


@teddybear69: To teraz uważaj bo może to być szok: tak samo jak istnieją kiepskie oraz dobre diesle, tak samo istnieją #!$%@? i porządne benzyny. To, że wybrałeś wcześniej bardzo słaby silnik w tym MK3 nie oznacza, że reszta diesli na rynku też jest słaba. Żeby się nie okazało, że trafisz teraz na auto z silnikiem benzynowym, który również przysporzy Ci kłopotu...
  • Odpowiedz
@krissrusz: TDDi ma dokładnie te same problemy co TDCi (nietrwałe wtryski i koło dwumasowe), z tym, że wtryski do TDDi są 4 razy tańsze (a przynajmniej tak było ~6 lat temu jak ostatnio miałem styczność z takim Mondeo, nie wiem, jak to teraz wygląda cenowo).
  • Odpowiedz
@teddybear69: Nie, nie jest lepiej sprzedać dalej. Bo albo podejdziesz uczciwie i sprzedasz za grosze, albo zachowasz się jak ścierwo ludzkie i będziesz oszukiwać innych, a to nigdy nie jest dobra droga. No i jak widac niektórzy się piszą, ja się pisałem. ;) Obyś trafił na takiego samego, a potem został wyruchany przy zakupie kolejnego strupa.
  • Odpowiedz
@teddybear69: Nie, nie wszyscy tak działają. Tylko ameby umysłowe i #!$%@? ludzie tak działają. Jest ich sporo, ale na szczęście mam wrażenie, że coraz mniej.
Nawet gdyby wszyscy tak działali, w żaden sposób Cię to nie usprawiedliwia.
  • Odpowiedz
@teddybear69: i bardzo dobrze zrobiłeś nie słuchaj @kmt187, większość aut ma wady i usterki, które są zatajane, a połowa ofert na rynku to ulepy sprowadzone z niemiec po czołówkach na autostradzie i ludzie potrafią za złomy dawać po 20-30k. Państwo nic nie robi z komisami co sprzedają śmiercionośne puszki, a ty się będziesz wtryskiem w dieslu przejmować...
  • Odpowiedz
@kmt187: inaczej w tym kraju nie zarobisz, a moralnością i uczciwością dzieci nie nakarmisz. Taka prawda. Kto jest uczciwy ten klepie biedę i będzie żył jak robak do końca swojego marnego żywota. Każdy kto coś osiągnął to kombinatorstwem. Jedź do komisów i wytłumacz im, że mają porzucić swój interes bo nie jest moralny i oszukują ludzi, wyśmieją Cię, a potem pojadą z żoną na weekend w spa do krynicy
  • Odpowiedz
  • 5
@Wejszlo A, uczciwie nie da się zarobić, czyli nie mamy o czym rozmawiać. Nie będę jechał do komisów im tłumaczyć, ale czasem wpadają na oględziny przed zakupem auta komisowe i wtedy chętnie sprawdzam co tam siedzi w tych perełkach.
  • Odpowiedz
@teddybear69: ty też nie grzeszysz rozumem skoro wrzucasz na ogólnopolski portal fotkę auta i sam piszesz że wiedziałeś o wadach xd. Przecież szansa że siedzi tutaj ten synalek albo jakis jego kolega jest ogromna.
  • Odpowiedz