Wpis z mikrobloga

hej miruny, polećcie jakiś dobry transmiter fm (z dwoma usb najlepiej),
bo z tym który posiadam od 2 lat, już #!$%@? mnie bierze (,)

kupiłem onegdaj na ali - Xiaomi ROIDMI 3S ale nie spodziewałem sie wtedy ze tenże ucina tak chamsko pasmo przenoszenia (podejrzewam że nawet do 16kHz nie sięga...), moich ulubionych albumów nie da sie słuchać w zasadzie,
i chyba właśnie skończyła mi sie cierpliwość słuchania czegokolwiek przez ten bieda-model,
poratujcie czymś z przyzwoitą jakością w stosunku do ceny,
tak żebym nie wydał milion cebulionów, HELP!

#transmiter #transmiterfm #samochody #samochod #caraudio #gadzety #xiaomi #roidmi
blackbird - hej miruny, polećcie jakiś dobry transmiter fm (z dwoma usb najlepiej),
...

źródło: comment_f10Cft9c2On7BmWJZeCQpBviii3B151s.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blackbird: jeśli brakuje Ci jakości, to alternatywą jest tylko kabel aux, albo emulator zmieniarki, jeśli coś takiego wchodzi w grę u Ciebie.
  • Odpowiedz
@aksal89: naprawde nie ma nic lepszego od roidmi ? audiofilem nie jestem, ale jak słysze ta "jakość" xiaomi to naprawde odechciewa mi sie słuchać, to już z radia fm lepsza jakość jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blackbird: testowałem ze dwa inne i moim zdaniem roidmi było najlepsze, jakieś inne tanie chińczyki brzmiały jak tanie radyjko z bazaru ( ͡° ʖ̯ ͡°) może gdyby pójść w coś za ~150 zł, to osiągniesz lepszą jakość, ale to wciąż będzie transmiter, ze wszystkimi jego wadami ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@aksal89: no ja nie wymagam (wydaje mi sie) wiele, chce osiągnąć jakość radia fm, bo moim (subiektywnym oczywiscie) zdaniem, roidmi jest tragiczne w porównaniu źródłem dźwieku ze zwykłego radia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@blackbird: ale są np odbiorniki bluetooth, które możesz podłączyć do auxa, to miał na myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kurde, używałem roidmi (co prawda 2s) przez jakieś 2 lata, ale nie widziałem znacznej różnicy w jakości dźwięku względem kabla, czy radia, może twój egzemplarz jest jakiś lewy? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@blackbird: Chodzi mi o to że radio bezpośrednio obsługuje BT.
To jak działa transmiter zależy w dużej mierze od tego czy masz jakieś w miarę wolne częstotliwości w swojej okolicy, no i jak masz jakieś lepsze audio w aucie to jakiekolwiek ubytki w dźwięku będą się bardziej rzucać w uszy że tak powiem. Po prostu jak tylko możesz to montuj emulator zmieniarki albo podepnij sobie jakieś ustrojstwo na BT pod AUX
  • Odpowiedz
@aksal89: nie wiem, ale wydaje mi sie że to raczej nie wchodzi w rachube (że wadliwy) , kupowałem 2 egzemlarze (jeden dla kumpla), w odstępie jednodniowym, i kolega też "kręci nosem" na jakość
  • Odpowiedz
@blackbird: Przy jeździe na większe odległości jak zmieniają się dostępne w okolicy stacje to ciężko dobrać częstotliwość tak żeby działało cały czas dobrze (czy raczej jako tako).
Tak jak mówiłem wcześniej: jak nie masz BT ani AUX w radiu to jedynie emulator zmieniarki.
No niby jeszcze możesz poszukać schematów swojego radia i wlutować sobie samemu AUX ale to już trzeba wiedzieć co i jak i mieć obycie z lutownicą żeby czegoś
  • Odpowiedz